mobilya ara
Çilek Mobilya Sahibi Muzaffer Çilek'ten Sektör Analizi

TÜRK DİZİLERİ, MOBİLYA SEKTÖRÜNE ÇOK  BÜYÜK KATKI SAĞLIYOR.


Çilek Mobilya Genel Müdürü Muzaffer Çilek, Türkiye mobilya sektörünün gelecek 10 yıl için şansının büyük olduğunu söyledi. Çilek, "Yurtdışına ihraç edilen Türk dizileri ile sektör adını duyuruyor. Dizilerdeki tarzları gören ülkelerden yoğun talep geliyor. İnşaat sektörünün büyümesi de mobilya sektörüne olumlu etki ediyor" dedi.

Dünya mobilya sektörü % 4 büyürken, %20 büyüyen Türk mobilya sektörünün 2023 hedefi dünyanın en büyük 7. mobilya ihracatçısı olmak. 170 ülkeye 1.7 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren Türkiye mobilya sektörü, 2023 yılına kadar bu rakamı 6 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor. Çocuklara ve gençlere yönelik üretim yapan ve bu alanda bir ilki gerçekleştiren Çilek Mobilya'nın Genel Müdürü Muzaffer Çilek, her yıl yüzde 10-15 büyüyen mobilya sektörünün şanslı ve önü açık bir sektör olduğununu söyledi.

 

Türk dizilerini seyreden Araplar, mobilyalarını Türk firmalarında alıyor.
Muzaffer Çilek, Türk mobilya sektörünün hem üretimde hem de tasarımda İtalya ve Almanya'dan sonra geldiğini de belirrti. Özellikle Arap ülkelerinin Türk mobilyalarına büyük ilgi gösterdiğini dile getiren Çilek, "Yurtdışına ihraç edilen Türk dizileri ile sektör adını duyuruyor. Dizilerdeki tarzları gören ülkelerden yoğun talep geliyor. Öte yandan inşaat sektörünün büyümesi mobilya sektörüne de etki ediyor. Sektörün şansı 10 yıldır iyi. Bundan sonraki 10 yıl için şansı daha da büyük" şeklinde  konuştu.
 

Çilek ihracat odaklı bir marka!

Çilek'in 16 yıllık, sadece çocuklara ve gençlere odaklanmış bir marka olduğunu anlatan Muzaffer Çilek, 66 ülkede 444 satış noktasında hizmet verdiklerini ifade etti. Muzaffer Çilek, "Çilek ihracat odaklı bir marka. Üretimimizin yüzde 50'sini 66 ülkeye ihraç ediyoruz. 5-6 kişilik bir tasarım ekibiyle çalışıyoruz. Meksika'dan Arap ülkelerine, Japonya'dan, Güney Afrika'ya ve Avrupa ülkelerine kadar birçok bölgede onların tasarımlarını sunuyoruz. 2011’de % 17 büyüdük. 444 mağazayı 4 bin yapma hedefimiz var" dedi.

 

Amerika pazarına Türk işi gitmiştik!
Muzaffer Çilek, Amerika pazarında 950 mağaza hedeflediklerini vurguladı. Çilek, "Amerika'da daha önce deneme yaptık. Ama Amerika çok büyük ve en gözde pazar. O zaman Türk işi gitmiştik. Daha stratejik davranmamız gerektiğini gördük. 3 yıl sonra yabancı bir ortakla tekrar Amerika'ya gideceğiz. Önce bölgemizde güçlenmemiz gerekiyor. Florida, New York gibi eyaletlerde projelerimiz olacak" diye konuştu.
 

2011'de 200 milyon ciroya ulaştık.
Muzaffer Çilek, yurtdışı faaliyetlerine Yunanistan, İran, Rusya, Azerbaycan gibi komşu ülkelerle başladıklarını söyledi. Muzaffer Çilek şöyle konuştu: "Yunanistan'da krize rağmen güzel çalışmalarımız var. Dubai, Kuveyt ve Rusya'da işlerimiz arttı. Kuzey Irak ve İran'da büyüme sürdü. 2011'de Avustralya, Finlandiya, İsrail, Belarus ve Moğolistan ihracat yaptığımız ülkeler arasına eklendi. 2011'de 200 milyon lira ciroya ulaştık. 2012'de yüzde 25 büyüme hedefliyoruz. Yurtiçinde ve yurtdışında haftada bir mağaza açacağız."

 

Haberler
 İmob 2013 için son çeyreğe girildi. İmob 2013 için son çeyreğe gi... devam
Klasik Mobilya'da Mission Farkı Klasik Mobilya'da Mission Fark... devam
Modern Mobilyanın 2013 koleksiyonu macitler mobilyadan... Modern Mobilyanın 2013 koleksi... devam
İç Mimarların Kendine Özgü Bir Tarzı Olmamalı İç Mimarların Kendine Özgü Bir... devam
Klasik Mobilyanın Lider Markası Asortie İle Samimi Bir Söyleşi Klasik Mobilyanın Lider Markas... devam
Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Köşe Takımı Alırken Nelere Dik... devam
Bütün Haberler
Son Eklenen Firmalar
ETİKET BULUTU

Mobilya

Modern Yatak Odası

Modern Yemek Odası

Modern Oturma Odası

Ofis Mobilyaları

Televizyon Üniteleri

Otel Mobilyaları

Genç Odası

Dresuarlar

İLETİŞİM BİLGİLERİ Adres : Masko Mobilyacılar Sitesi Yönetim Binası Kat:4 No:3 Başakşehir / İstanbul
Tel : +90 212 675 0642
Fax : +90 212 675 0641
Email : info@turkiyemobilyamerkezi.com


mobilya mobilya mobilya mobilya mobilya
Reklam Verin Kurumsal SSS


Copyright © 2010-2012 Türkiye Mobilya Merkezi bir Suite Ajans organizasyonudur. Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. (site map - rss)
E-Bülten Üyeliği Abone ol