mobilya ara
"Kalitede dünyadan eksiğimiz yok, mecbur değilsek yerli ürün kullanılım.."

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kamu kurum ve kuruluşlarınca gerçekleştirilecek mal alımlarına ilişkin ugulamalarda öncelikli olarak Türkiye'de üretilen ürünlerin tercih edilmesi yönündeki genelgesi, Doğtaş Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Türkiye Mobilya Sektör Meclisi Başkanı Davut Doğan tarafından da desteklendi. 

 
"Kalitede dünyadan eksiğimiz yok, mecbur değilsek yerli ürün kullanılım.." çağrısında bulunan Doğan, Başbakan'ın yayınlamış olduğu genelgenin diğer sektörleri kadar mobilya sektörü içinde sevindirici olduğunu belirtti. Türkiye'de üretilen ürünlerin kullanılması gerektiğini ve bu nedenle yöneticilerin bu konuda gereken duyarlılığı göstermesini isteyen Başbakan'ın yayınladığı genelde her sektörde olduğu gibi mobilya sektöründe de dikkatleri üzerine topladı. 
 
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan imzalı genelgeyi ülke ekonomisi açısından son derece önemli olduğunu belirten Doğan şunları söyledi:
 
“Başbakan Recep Tayyip Erdoğan kamu kurum ve kuruluşlarınca gerçekleştirilecek ürün alımlarında öncelikli olarak Türkiye'de üretilen ürünlerin tercih edilmesi gerektiğinden söz ediyor. Kendisini Doğtaş Mobilya ailesi ve Türk mobilya sektörü olarak destekliyoruz. Bizim tüketiciye vermek istediğimiz bir mesaj var; Doğtaş Mobilya ve Türk mobilya sektörü olarak, mecburi bir durum olmadığı sürece, ithal yerine yerli ürün tercih edilmesinin, başbakanımızın da belirttiği gibi ülke ekonomisini çok ileriye taşıyıp, güçlendireceğine inanıyoruz” dedi.  Mobilya sektörü, tasarım ve kalitede dünya standartlarındaBaşbakan'ın yaptığı açıklamanın çok doğru bir yönlendirme olduğunu ifade eden Doğan; sözlerini şöyle sürdürdü:“Türk mobilya sektörü olarak 2010 yılında perakende anlamında iç pazarda yüzde 8, dış pazarda yüzde 20 büyüme sağladık. Bu orandan da görebileceğimiz gibi sektörümüzün her geçen gün hacmi artıyor. Bunun yanında, son yıllarda tasarım ve ürün geliştirmeye her yıl ciddi miktarda yatırımlar yapıyoruz. Hem yurtiçi hem de yurtdışı pazarında daha güçlü bir şekilde yer alabilmek için global tasarımlar yaratıyoruz. Bu ürün ve tasarımlarımızla İtalyan ve Alman mobilya sektöründe takdir toplayarak, söz sahibi olduk. Bu bilinçle hareket ederek ihtiyaç halinde ürün alımlarını yerli firmalardan gerçekleştirmenin, ülkemizi ve sektörü daha ileriye taşıyıp, daha güçlü kılmak adına çok önemli yararlar sağlayacağını düşünüyoruz.”
 
Haberler
 İmob 2013 için son çeyreğe girildi. İmob 2013 için son çeyreğe gi... devam
Klasik Mobilya'da Mission Farkı Klasik Mobilya'da Mission Fark... devam
Modern Mobilyanın 2013 koleksiyonu macitler mobilyadan... Modern Mobilyanın 2013 koleksi... devam
İç Mimarların Kendine Özgü Bir Tarzı Olmamalı İç Mimarların Kendine Özgü Bir... devam
Klasik Mobilyanın Lider Markası Asortie İle Samimi Bir Söyleşi Klasik Mobilyanın Lider Markas... devam
Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Köşe Takımı Alırken Nelere Dik... devam
Bütün Haberler
Son Eklenen Firmalar
ETİKET BULUTU

Mobilya

Modern Yatak Odası

Modern Yemek Odası

Modern Oturma Odası

Ofis Mobilyaları

Televizyon Üniteleri

Otel Mobilyaları

Genç Odası

Dresuarlar

İLETİŞİM BİLGİLERİ Adres : Masko Mobilyacılar Sitesi Yönetim Binası Kat:4 No:3 Başakşehir / İstanbul
Tel : +90 212 675 0642
Fax : +90 212 675 0641
Email : info@turkiyemobilyamerkezi.com


mobilya mobilya mobilya mobilya mobilya
Reklam Verin Kurumsal SSS


Copyright © 2010-2012 Türkiye Mobilya Merkezi bir Suite Ajans organizasyonudur. Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. (site map - rss)
E-Bülten Üyeliği Abone ol