mobilya ara
Hindistan'la Mersin Üzerinden Ticari İlişkilerimiz Artıyor

Hindistan’ın Ankara Büyükelçisi Susmita Gongulee Thomas, Mersin üzerinden yapılacak ticaret ile iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da artacağını belirtti.

 
ASİAD’ın organizasyonu için Mersin’e gelen Thomas, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Mersin Uluslararası Limanı (MIP) ve Serbest Bölge'yi ziyaret etti. Thomas, Mersin Serbest Bölgesi’ndeki DH Tekstil’de incelemelerde bulundu. Kurum ve fabrika ziyaretleri sonrası Mersin ASİAD binasında ülkesinin tanıtım toplantısında konuşan Thomas, stratejik, güçlü ve hızla büyüyen ekonomisi göz önüne alındığında, Hindistan’ın yatırımcılar için ideal bir pazar olduğuna dikkat çekti. Pazar ağının genişliği ve yatırım getirisinin çok iyi olmasının Hindistan’ın tercih sebepleri arasında olduğunu anlatan Thomas, ülkesinin gelişmekte olan ekonomiler arasında en şeffaf ve liberal bir yapıya sahip olduğunu ifade etti. 
 
 
Hindistan'ın yıllık büyüme oranının yüzde 8 olarak öngörüldüğünü kaydeden Thomas şöyle devam etti: “Hindistan açık bir ekonomiye sahip olması yatırımları kolaylaştırıyor. Tarım sektöründe büyük ölçüde kendi kendine yetiyor. Sanayi üssü çeşitlenirken önemli sayıda dünya standartlarında rekabet edebilecek işletmeler bulunmakta.”
 
Hindistan’da yoğunluğu hızla artan orta gelirli tüketici sınıfının piyasada hareketlenme meydana getiriyor;  bu sebeple yatırımların kısa zamanda karşılık bulacağını belirttiliyor.Talebin artması nedeniyle birçok sektörde yatırıma ihtiyaç duyuluyor. Bunlardan en önemlisi de mobilya sektörü.
 
ASİAD Başkanı Mehmet İlhan ise Mersin’in ekonomide en önde olması adına, işadamlarının sürekli yurt dışına açılmalarını desteklediklerini belirtti. Bu nedenle de sık sık yabancı ülke temsilcileriyle programlar düzenlediklerini ifade eden İlhan, “ASİAD olarak ticari programlarımız devam edecek.” dedi.
 
 
Haberler
 İmob 2013 için son çeyreğe girildi. İmob 2013 için son çeyreğe gi... devam
Klasik Mobilya'da Mission Farkı Klasik Mobilya'da Mission Fark... devam
Modern Mobilyanın 2013 koleksiyonu macitler mobilyadan... Modern Mobilyanın 2013 koleksi... devam
İç Mimarların Kendine Özgü Bir Tarzı Olmamalı İç Mimarların Kendine Özgü Bir... devam
Klasik Mobilyanın Lider Markası Asortie İle Samimi Bir Söyleşi Klasik Mobilyanın Lider Markas... devam
Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Köşe Takımı Alırken Nelere Dik... devam
Bütün Haberler
Son Eklenen Firmalar
ETİKET BULUTU

Mobilya

Modern Yatak Odası

Modern Yemek Odası

Modern Oturma Odası

Ofis Mobilyaları

Televizyon Üniteleri

Otel Mobilyaları

Genç Odası

Dresuarlar

İLETİŞİM BİLGİLERİ Adres : Masko Mobilyacılar Sitesi Yönetim Binası Kat:4 No:3 Başakşehir / İstanbul
Tel : +90 212 675 0642
Fax : +90 212 675 0641
Email : info@turkiyemobilyamerkezi.com


mobilya mobilya mobilya mobilya mobilya
Reklam Verin Kurumsal SSS


Copyright © 2010-2012 Türkiye Mobilya Merkezi bir Suite Ajans organizasyonudur. Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. (site map - rss)
E-Bülten Üyeliği Abone ol