mobilya ara
Egeli İhracatçılar 2010 Yılında 210 Ülkeye İhracat Yaptı

Egeli ihracatçılar, Türkiye'nin geleneksel ihracat pazarları Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ekonomik durgunluğu yeni pazarla aşmayı hedefliyorlar. Bu amaçla 2011 yılında ihracat yaptığı ülke sayısını 198'den 210'a çıkaran Egeli İhracatçılar, 6 bin çeşit ürün ihracatı karşılığında Türkiye'ye 11 milyar 399 milyon dolar döviz kazandırdı. 

 
Ege İhracatçı Birlikleri üyeleri, çoğunluğu Afrika, Ortadoğu, Uzakdoğu ve Latin Amerika ülkesi olan Angola, Bangradeş, Benin, Brezilya, Etiyopya, Fas, Güney Kore, Kenya, Kongo, Madagaskar, Nijerya, Singapur gibi ülkelerin aralarında bulunduğu 30'dan fazla ülkeye yapılan ihracatını yüzde 100'ün üzerinde arttırma başarısı gösterdi. 
 
 
Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Mustafa Türkmenoğlu, Dünya'da insanların yaşadığı her yerin hedef pazarları arasında yer aldığını söylüyor ve  bu düşünce ile hareket edildikten sonra ihracat yapılamayacak ülke yok diye ekliyor. İhracatçıların 2011 yılında durup dinlenmeksizin çalışarak 134.6 milyar dolar ihracata imza attıklarını anlatan Türkmenoğlu: "Türk lirasının  değerlenmesi ve dünyanın büyük ekonomileri ABD ve AB'deki durgunluğa rağmen 2012 yılı için yüzde 10 ihracat artışı hedefliyoruz. Türk ihracatçısının dünyadaki rakipleri ile rekabet edebileceği teşvik politikalarının devreye girmesi halinde bu hefeleri rahatlıkla yakalayabiliriz." dedi. 
 
En Fazla İhracat Almanya'ya
 
Egeli İhracatçılar 2011 yılında en fazla ihracatı Almanya'ya yaptı. Almanya'yı İngiltere takip ederken, ihracatta uzun yıllar birinci sırada yer alan ABD yalnızca üçüncü olabildi. 
Haberler
 İmob 2013 için son çeyreğe girildi. İmob 2013 için son çeyreğe gi... devam
Klasik Mobilya'da Mission Farkı Klasik Mobilya'da Mission Fark... devam
Modern Mobilyanın 2013 koleksiyonu macitler mobilyadan... Modern Mobilyanın 2013 koleksi... devam
İç Mimarların Kendine Özgü Bir Tarzı Olmamalı İç Mimarların Kendine Özgü Bir... devam
Klasik Mobilyanın Lider Markası Asortie İle Samimi Bir Söyleşi Klasik Mobilyanın Lider Markas... devam
Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Köşe Takımı Alırken Nelere Dik... devam
Bütün Haberler
Son Eklenen Firmalar
ETİKET BULUTU

Mobilya

Modern Yatak Odası

Modern Yemek Odası

Modern Oturma Odası

Ofis Mobilyaları

Televizyon Üniteleri

Otel Mobilyaları

Genç Odası

Dresuarlar

İLETİŞİM BİLGİLERİ Adres : Masko Mobilyacılar Sitesi Yönetim Binası Kat:4 No:3 Başakşehir / İstanbul
Tel : +90 212 675 0642
Fax : +90 212 675 0641
Email : info@turkiyemobilyamerkezi.com


mobilya mobilya mobilya mobilya mobilya
Reklam Verin Kurumsal SSS


Copyright © 2010-2012 Türkiye Mobilya Merkezi bir Suite Ajans organizasyonudur. Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. (site map - rss)
E-Bülten Üyeliği Abone ol