mobilya ara
Türkiye'nin En Büyük Mobilya Üretim Tesisi Kayseri'de Kuruluyor.

Türkiye’nin En Kapsamlı Mobilya Üretim Merkezi Kayseri’de Açılıyor.

Kayseri’deki küçük atölyelerinde faaliyet gösteren 700  mobilya atölyesini Ar-Ge ve tasarım ağırlıklı olmak üzere ortak bir üretim düzleminde buluşturacak MOBİLYAKENT projesi 210 Milyon USD bütçe ile uygulama aşamasına geldi.

Üretimde rekabet gücünü artırmayı hedefleyen firmaların bir araya gelerek kurmayı amaçladıkları ev ve ofis mobilyaları ve dekorasyon merkezi MOBİLYAKENT projesi için Ağustos 2012’de start veriliyor.


MOBİLYAKENT, yaklaşık 1,4 milyon metrekarelik bir alan üzerine kurulacak. Arsa, Kayseri Şeker Fabrikası ile Kuzey Çevre Yolu arasındaki araziden tahsis edildi. Arsa tahsisinde Kayseri Mobilyacılar Odası, Kocasinan Belediyesi ile Orta Anadolu Kalkınma Birliği’nin desteğini aldı.

Bir yıllık gecikme ile uygulama aşamasına gelen üretim üssünün ana bölümleri arasında yer alan 700 ortaklı işyerleri sitesi ile alışveriş merkezi ve uluslararası standartlardaki mobilya fuarının ihalesi Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapıldı.

Proje için yaklaşık 210 milyon dolarlık harcama öngörülüyor. Site 2,5 yılda tamamlanarak işyerleri hak sahiplerine teslim edilecek. Projenin yılın 365 günü bir fuar gibi hizmet vermesi öngörülüyor.

MOBİLYAKENT, ilk olarak 700 esnafı bir araya getirse de ilerleyen aşamada Kayseri’de faaliyet gösteren 1500 esnafı tek çatı altında toplamayı amaçlıyor.

 
MOBİLYAKENT, ortak kullanıma açık MOBİTEK ile desteklenecek.
Mobilyakent bünyesinde, teknoloji donanımlı ortak kullanıma açık üretim merkezi MOBİTEK ise önümüzdeki günlerde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ihale edilecek. MOBİTEK daha çok ortak kullanıma açık Ar-Ge ve tasarım merkezi olarak çalışacak.


Kompleksin ana unsuru olarak tanımlanan ortak kullanıma açık MOBİTEK 8 bin 500 metrekarelik alan üzerinde kurulacak. 8.6 milyon Euro bütçeli proje, tamamı AB hibe fonundan sağlanan bu finansmanla hayata geçirilecek. MOBİTEK’in Ar-Ge tasarım bölümünde çizilecek yeni modeller, ileri teknoloji ürünü makinelerde şekillenerek tüketiciye iletilecek.

MOBİTEK aynı zamanda bir eğitim üssü gibi faaliyet göstererek, çatısı altında üretim yapacak firma çalışanlarının, düzenli bir şekilde tasarım, teknoloji yoğun üretim, teşhir ve pazarlama konularında eğitilmelerini de sağlayacak.

Altı yıldır üzerinde çalışılan projenin uygulama aşamasına gelinen projenin Türkiye’de örmek bir proje olması bekleniyor.


 

Haberler
 İmob 2013 için son çeyreğe girildi. İmob 2013 için son çeyreğe gi... devam
Klasik Mobilya'da Mission Farkı Klasik Mobilya'da Mission Fark... devam
Modern Mobilyanın 2013 koleksiyonu macitler mobilyadan... Modern Mobilyanın 2013 koleksi... devam
İç Mimarların Kendine Özgü Bir Tarzı Olmamalı İç Mimarların Kendine Özgü Bir... devam
Klasik Mobilyanın Lider Markası Asortie İle Samimi Bir Söyleşi Klasik Mobilyanın Lider Markas... devam
Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Köşe Takımı Alırken Nelere Dik... devam
Bütün Haberler
Son Eklenen Firmalar
ETİKET BULUTU

Mobilya

Modern Yatak Odası

Modern Yemek Odası

Modern Oturma Odası

Ofis Mobilyaları

Televizyon Üniteleri

Otel Mobilyaları

Genç Odası

Dresuarlar

İLETİŞİM BİLGİLERİ Adres : Masko Mobilyacılar Sitesi Yönetim Binası Kat:4 No:3 Başakşehir / İstanbul
Tel : +90 212 675 0642
Fax : +90 212 675 0641
Email : info@turkiyemobilyamerkezi.com


mobilya mobilya mobilya mobilya mobilya
Reklam Verin Kurumsal SSS


Copyright © 2010-2012 Türkiye Mobilya Merkezi bir Suite Ajans organizasyonudur. Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. (site map - rss)
E-Bülten Üyeliği Abone ol