mobilya ara
ÜRÜN GRUPLARI ALT MENU
Masko Mobilya Kenti

 

MOBİLYANIN ANAVATANI: İNEGÖL 

İnegöl'de mobilyacılığın geçmişi, 1900'lü yılların başına dayanır. O yıllarda İnegöl'ün etrafının ormanlarla kaplı oluşu, ağacın kereste atölyelerinde işlenip kalas halini alarak yurt içinde ihtiyacı olan yerlere nakli ile başlamış, Cumhuriyet'in kurulduğu yıllarda da kerestecilik, yumurta sandığı, at arabası imalatı, daha sonra sandalyecilik ve koltuk imalatları yerini günümüzde son teknolojik imkânların, makinelerin kullanıldığı bir döneme bırakmıştır.

 

İnegöl’ün konum itibariyle Ankara/Bursa karayolu üzerinde bulunması tüketicilerin kolay ulaşım sağlaması İnegöl’ü bir adım daha öne çıkarmıştır. Kurulduğu yıllarda parmakla sayılabilecek kadar az olan mobilyacı işyerleri bugün 4000 dönüme yakın kurulu alan üzerinde 4500 civarında iş yerinde üretilen mobilyaların çeşitleri ve modelleri oldukça zengindir.

 

 

Bugün tüm Türkiye İnegöl mobilyasını kullanmaktadır. Bunun yanında Türkiye’den yurtdışına ihraç edilen mobilyaların büyük bir çoğunluğu da yine İnegöl’de imal edilmektedir. Bu çerçevede İnegöl mobilyacılığın ülke ekonomisine katkısı da azımsanmayacak kadar büyüktür.

 

İnegöl’de günün çizgisine uygun modern, klasik, rüstik ve avangarde tarzda, yemek odası, yatak odası, koltuk takımları, ofis mobilyaları, dekorasyon ürünleri ve mobilya aksesuarları gibi aklınıza gelebilecek her türlü mobilyayı bulmak mümkündür.

 

 

Türkiye'nin toplam mobilya pazarında İnegöl'ün payı kendi başına %35'lere ulaşmıştır. İnegöl'de üretilen mobilyaların hem kaliteli, hem de hesaplı olması,  Türkiye ve yurt dışından talepleri arttırmaktadır. Hesaplı oluşunun ana nedeni İnegöl’ün ham madde üretiminin merkezi oluşudur. İnegöl’de sunta çeşitleri kumaş, sünger ve cam fabrikalarının olması mobilya imalatçılarını kaliteli ve uygun fiyatlı mobilya üretmesine imkân sağlamaktır.

 

DİĞER MOBİLYA ÇARŞILARI


Haberler
 İmob 2013 için son çeyreğe girildi. İmob 2013 için son çeyreğe gi... devam
Klasik Mobilya'da Mission Farkı Klasik Mobilya'da Mission Fark... devam
Modern Mobilyanın 2013 koleksiyonu macitler mobilyadan... Modern Mobilyanın 2013 koleksi... devam
İç Mimarların Kendine Özgü Bir Tarzı Olmamalı İç Mimarların Kendine Özgü Bir... devam
Klasik Mobilyanın Lider Markası Asortie İle Samimi Bir Söyleşi Klasik Mobilyanın Lider Markas... devam
Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Köşe Takımı Alırken Nelere Dik... devam
Bütün Haberler
Son Eklenen Firmalar
ETİKET BULUTU

Mobilya

Modern Yatak Odası

Modern Yemek Odası

Modern Oturma Odası

Ofis Mobilyaları

Televizyon Üniteleri

Otel Mobilyaları

Genç Odası

Dresuarlar

İLETİŞİM BİLGİLERİ Adres : Masko Mobilyacılar Sitesi Yönetim Binası Kat:4 No:3 Başakşehir / İstanbul
Tel : +90 212 675 0642
Fax : +90 212 675 0641
Email : info@turkiyemobilyamerkezi.com


mobilya mobilya mobilya mobilya mobilya
Reklam Verin Kurumsal SSS


Copyright © 2010-2012 Türkiye Mobilya Merkezi bir Suite Ajans organizasyonudur. Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. (site map - rss)
E-Bülten Üyeliği Abone ol