mobilya ara
ÜNLÜLERİN EVLERİ Saba Tümer

Özlem Önal

Gül Gölge

Nebahat Çehre'nin Sade ve Şık Evi

Yaşı Olmayan Kadın: Ajda Pekkan'ın Evi

Saba Tümer
Kahkasıyla Meşhur Kadın... "Saba Tümer"
 
Baharda taşınmış site içinde yer alan bu apartman dairesine.İki oda, iki banyo, mutfak ve salondan oluşan ev 140 m2.Tümer; “İşten eve dönünce kendimi, içinde huzurlu ve rahat hissettiğim bir ev istemiştim” diye anlatan ev sahibesi, evin tüm dekorasyonunu dekoratör Merzuka Dubrule’e emanet etmiş.
 
Hem kız kardeşinin hem de burada ondan önce oturan ev sahibinin evlerini tasarlamış Dubrule:“Merzuka’nın evleri bana güzel bir referans oldu. Tarzı hoşuma gitmişti. Ben açıkçası dekorasyona çok kafa yoran biri olmadım hiç. Televizyonumun karşısında ayağımı uzatabileceğim rahat bir kanepe, iyi bir sehpa yeter bana...” diyor Evin içinde fazla tadilat olmadığını söylüyor Saba Tümer; “Salonu tamamen kaplayan Toile de Jouy desenli duvar kağıtları söküldü ve onun yerine çok sevdiğim antrasit gri ve bordo ile boyandı duvarlar” diyor. Koyu ahşap parke üzerine ise eve çok modern ve genç bir enerji kattığını düşündüğü Coco halılar tercih etmiş.Salondaki çoğu eşya tarzını beğendiği Cumba, Mis En Demeure, Decolibra ve Dubrule’in ımrahor mağazasından seçilmiş. şöminenin üzerinde eve ışıltı ve uğur getirdiğini düşündüğü bir çalışma asılı. “Bunu yakın arkadaşım Mehmet Özener hediye etmişti yıllar önce” diyor Tümer. 
 
Evde doğru enerji akışı olsun diye konusunda uzman Esra Koyuncu’ya da Feng Shui düzenlemeler yaptırmayı ihmal etmemiş tabii.Şöminenin yanında kadife kaplı, üzeri yastıklı, ferah bir aşk yatağı olduğundan bahsediyor muzipçe. “Göreceğiz artık” diyerek o meşhur kahkahasından atıveriyor sonra birden.Tercihi salonda loş aydınlatma veya mumlardan yana. Bu yüzden kanepenin arkasına devasa ahşap bir şamdan yerleştirmiş.  “Happy Things ve Tay Mum’u seviyorum. Eve en çok mum alırım” diyor. Salonda fazla aksesuar olsun istememiş. Ona baktıkça mutluluk veren, annesinin hediye ettiği sevimli Buda’yı da şömine önündeki ahşap sehpasına yerleştirmiş. “Dekorasyonda net bir ilham kaynağı var diyemem. Ama huzur ve sukûnet temel çıkış noktamız oldu. Bir de ailelerimizin varlıklarını her daim yanımızda hissetmek için onlardan aldığımız  parçaların tamamını kullandık. Bunlar arasında antikalar, gümüşler ve mobilyalar bulunuyor. Her birinin bir hikâyesi var ve hepsi çok özel. Abdullah da ben de gri rengini hem giyimde hem de mobilyada çok sevdiğimiz için ağırlıklı bu rengi kullandık. Parkeleri de gri hareli seçtik” 

 

Haberler
 İmob 2013 için son çeyreğe girildi. İmob 2013 için son çeyreğe gi... devam
Klasik Mobilya'da Mission Farkı Klasik Mobilya'da Mission Fark... devam
Modern Mobilyanın 2013 koleksiyonu macitler mobilyadan... Modern Mobilyanın 2013 koleksi... devam
İç Mimarların Kendine Özgü Bir Tarzı Olmamalı İç Mimarların Kendine Özgü Bir... devam
Klasik Mobilyanın Lider Markası Asortie İle Samimi Bir Söyleşi Klasik Mobilyanın Lider Markas... devam
Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Köşe Takımı Alırken Nelere Dik... devam
Bütün Haberler
Son Eklenen Firmalar
ETİKET BULUTU

Mobilya

Modern Yatak Odası

Modern Yemek Odası

Modern Oturma Odası

Ofis Mobilyaları

Televizyon Üniteleri

Otel Mobilyaları

Genç Odası

Dresuarlar

İLETİŞİM BİLGİLERİ Adres : Masko Mobilyacılar Sitesi Yönetim Binası Kat:4 No:3 Başakşehir / İstanbul
Tel : +90 212 675 0642
Fax : +90 212 675 0641
Email : info@turkiyemobilyamerkezi.com


mobilya mobilya mobilya mobilya mobilya
Reklam Verin Kurumsal SSS


Copyright © 2010-2012 Türkiye Mobilya Merkezi bir Suite Ajans organizasyonudur. Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. (site map - rss)
E-Bülten Üyeliği Abone ol