mobilya ara
Gençlerin mükemmel mobilya tasarımları yarıştı

GENÇ TASARIMCILARDAN İNANILMAZ MODELLER7. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması, mobilya markalarına ilham oldu. Her yıl seçilen iyi tasarımlar mobilya firmaları tarafından üretilen ve piyasaya sürülen en özgün tasarımlar, mobilya piyasasına yeni bir ivme kazandırıyor.Yetenekli gençlerin parlak fikirlerine hayat veren, onları üretime kazandıranve böylece sektörel bir gelişmeye destek olan 7. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’nda yine birbirinden şık modeller yarıştı.

Türkiye’de mobilya sektörüne önemli katkıları ile adından sıkça bahsettiren Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği’nin (MOSDER) düzenlediği ve Yarışması’nda üniversitelerin Endüstri Ürünleri Tasarımı ve İç Mimarlık Bölümü öğrencilerinin hazırladığı birbirinden farklı tasarımlar,  ödüllerine kavuştu. Yarışmanın temel hedefi gençlerin tasarladığı ürünlerin mobilya markaları tarafından üretilerek ekonomiye kazandırılması ve genç yeteneklere henüz öğrencilik yıllarında iken teşvik sağlanarak sektöre adapta edilmesidir.

7.si düzenlenen ve gelenekselleşen yarışma ile üniversitelerin Endüstri Ürünleri Tasarımı ve İç Mimarlık Bölümü öğrencileri yeteneklerini ortaya koyarak, mobilya sektörüne adım atma fırsatı yakalayacak. Tasarımlar Alfemo, Bellona, Cardin, İpek, İstikbal, NDesign, Saloni, Serhat ve Yataş tarafından üretilecek.

Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’nda dereceye giren 12 tasarım, MOSDER üyesi sektör öncüsü şirketler Alfemo, Bellona, Cardin, İpek, İstikbal, NDesign, Saloni, Serhat ve Yataş tarafından üretilecek.

 Genç tasarımcılara büyük destek
Oturma Odası, Uyuma Odası, Genç Odası, Bebek Odası, Sehpa, Kütüphane, TV Üniteleri ve birçok alanda yapılan tasarımların yanında, bu yıl Engelli Ev Mobilyası kategorisinde de tasarımlar yapılarak, engelliler için daha güvenli ve rahat mekanlar hazırlanacak.

Yarışmada ödül alan genç tasarımcılar para ödülünün yanında, iş ve staj olanakları, tasarımların tescil hakları korunması, yurtdışı fuarlara katılım ve İMOB’da özel alanda ürün sergileme gibi fırsatlar da yakalayacak.

 


 

Haberler
 İmob 2013 için son çeyreğe girildi. İmob 2013 için son çeyreğe gi... devam
Klasik Mobilya'da Mission Farkı Klasik Mobilya'da Mission Fark... devam
Modern Mobilyanın 2013 koleksiyonu macitler mobilyadan... Modern Mobilyanın 2013 koleksi... devam
İç Mimarların Kendine Özgü Bir Tarzı Olmamalı İç Mimarların Kendine Özgü Bir... devam
Klasik Mobilyanın Lider Markası Asortie İle Samimi Bir Söyleşi Klasik Mobilyanın Lider Markas... devam
Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Köşe Takımı Alırken Nelere Dik... devam
Bütün Haberler
Son Eklenen Firmalar
ETİKET BULUTU

Mobilya

Modern Yatak Odası

Modern Yemek Odası

Modern Oturma Odası

Ofis Mobilyaları

Televizyon Üniteleri

Otel Mobilyaları

Genç Odası

Dresuarlar

İLETİŞİM BİLGİLERİ Adres : Masko Mobilyacılar Sitesi Yönetim Binası Kat:4 No:3 Başakşehir / İstanbul
Tel : +90 212 675 0642
Fax : +90 212 675 0641
Email : info@turkiyemobilyamerkezi.com


mobilya mobilya mobilya mobilya mobilya
Reklam Verin Kurumsal SSS


Copyright © 2010-2012 Türkiye Mobilya Merkezi bir Suite Ajans organizasyonudur. Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. (site map - rss)
E-Bülten Üyeliği Abone ol