mobilya ara
Genç odaları, onların iç dünyalarını yansıtıyor.

GENÇLERİN ODASI, ONLARIN İÇ DÜNYALARINI YANSITIYOR!

 Çocuklar canlı renkleri daha çok severler. Özellikle iç dünyalarını yansıtan renkleri daha fazla tercih ederler.  Erkekler baskın olan, hakimiyet duygusu veren mavi ve siyah gibi renkleri daha fazla tercih ederken, kızlar kırmızı, turkuaz, turuncu ve pembe gibi yumuşak ve narin renkleri tercih ederler. Çocuk ve genç odalarının tasarımında onların en çok sevdiği renkleri kullanarak oluşturulmuş temalar onlar için daha dikkat çekici ve vazgeçilmez olacaktır., Çocuklarınız iç dünyalarına hitap eden renklerle donatılmış odalarda daha fazla vakit geçirmek isteyeceklerdir.

Gençlerde daha baskı olan renk seçme eğilimi, genç odası tasarımlarında, çocuk odalarına göre daha fazla dikkat edilmesini gerektiriyor. Gençler için tasarlanmış odalar, onların sevdiği renk tonları ile tasarlanmalı ve onlar için özel olarak tasarlandığı hissettirilmelidir.

 Eğer çocuğunuz sarı, yeşil, mavi gibi renkleri seviyor ise o renklerin gölgeli tonlarını uygulamak zor olmayacaktır. Sevilen renk, oda duvarları için çok koyu olsa bile daha açık bir ton seçebilir ve vurguyu koyu renge ekleyebilirsiniz. Örneğin, eğer oğlunuz birçok erkek çocuğu gibi lacivert hayranı ise, açık bir mavi ton ile ve beyaz çizgilerle uygulama yapabilirsiniz. Renk uyumunun tersine, lacivert rengi yatak için ve yatak aksesuarları için kullanabilirsiniz.

Rafların kenarlarını, iskemle ayaklarını veya tahtaları daha açık parlak mavi ile dengeleyebilir veya başka parlak renkler ile çimen yeşili, parlak veya parlak sarı ile dengeleyebilirsiniz. Rafları ve gerekli malzemeleri duvarlara kanca ile tutturduğumuz aparatları tekrar koyu renkler ile boyayabilirsiniz. Bu şekilde çocuğunuzun genç odası mobilya dekorasyonunda da uyum sağlamış olursunuz.

Aynı uygulamayı pembe seven kızınız içinde yapabilirsiniz. Pembenin tonları olan turuncu veya daha açık olmasını istiyorsanız gülkurusu tonlarını tercih edebilirsiniz. Bunun yanında mobilya ve yatak renklerini beyaz tonlarından veya turkuaz tonlarında yapabilirsiniz.

Çocuk ve genç odası tasarımlarını unutulmaması gereken en önemli detay ise; çocuklarınızın ergenlik dönemlerinde tercihlerinin sürekli değişebileceği gerçeğidir. Öyleki, çocuğunuz bu yıl lacivert tonlardan hoşlanabileceği gibi, bir sonraki sene turuncu tonlarından hoşlanabilir. Bundan dolayı, çocuk ve genç odası tasarımlarında düşük maliyetle kolay değiştirilebilecek tasarımlar uygulamanız ve mümkün olduğunda az eşya kullanmanız gerekecektir.

 

Haberler
 İmob 2013 için son çeyreğe girildi. İmob 2013 için son çeyreğe gi... devam
Klasik Mobilya'da Mission Farkı Klasik Mobilya'da Mission Fark... devam
Modern Mobilyanın 2013 koleksiyonu macitler mobilyadan... Modern Mobilyanın 2013 koleksi... devam
İç Mimarların Kendine Özgü Bir Tarzı Olmamalı İç Mimarların Kendine Özgü Bir... devam
Klasik Mobilyanın Lider Markası Asortie İle Samimi Bir Söyleşi Klasik Mobilyanın Lider Markas... devam
Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Köşe Takımı Alırken Nelere Dik... devam
Bütün Haberler
Son Eklenen Firmalar
ETİKET BULUTU

Mobilya

Modern Yatak Odası

Modern Yemek Odası

Modern Oturma Odası

Ofis Mobilyaları

Televizyon Üniteleri

Otel Mobilyaları

Genç Odası

Dresuarlar

İLETİŞİM BİLGİLERİ Adres : Masko Mobilyacılar Sitesi Yönetim Binası Kat:4 No:3 Başakşehir / İstanbul
Tel : +90 212 675 0642
Fax : +90 212 675 0641
Email : info@turkiyemobilyamerkezi.com


mobilya mobilya mobilya mobilya mobilya
Reklam Verin Kurumsal SSS


Copyright © 2010-2012 Türkiye Mobilya Merkezi bir Suite Ajans organizasyonudur. Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. (site map - rss)
E-Bülten Üyeliği Abone ol