mobilya ara
İç Mimarların Kendine Özgü Bir Tarzı Olmamalı

İÇ MİMAR BİRGÜL AYDIN İLE " İÇ MİMARLARIN TARZI ÜZERİNE" SÖYLEŞİ

 

İç Mimar Birgül Aydın ile, iç mimarların kendilerine özgü tarzlarınının olup olmayacağı konusunda bir söyleşi yaptık. Farklı konulara da değinen İç Mimar Birgül Aydın ile sohbetimiz oldukça samimi geçti.

 

Bir iç mimarın tarzı olmamalı...

İç mimar; bir projeyi ele alırken eski çalışmalarının ve de başka iç mimarların etkisinde kalmadan üretmelidir. Ne yazık ki son zamanlarda seri üretim yapar gibi bir birini taklit eden, koleksiyon mekânlar feci şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bazı meslektaşlarımızın bu yola başvurmalarının en büyük nedeni ise; kolaya kaçma, tembelleşmiş ruhların çaresizliği ya da en önemlisi sanatçı doğmamalarıdır. Aslında kaçış sandıkları bu kestirme yol; en önemli düğüm değil, kördüğüm noktasıdır.

 Ben ise projeye başlamadan önce mekânı yaşıyorum... Ev, ofis, kamu dairesi, hastane, okul, otel isterse ufacık vasıfsız mevcut bir duvar olsun hiç fark etmiyor gidip yerinde belki bir dakika mı belki saatlerimi belki de günlerimi geçiriyorum. Mekânda yaşayacak, mekânı eskitecek olan kişi veya kişiler kimler ise onların günlük yaşantılarını gözlemleyerek, istek ve eleştirilerini dikkate alarak projemde ilk adımı atıyorum.

Söz konusu iş yeri ise; Mekân sahibin den çok mekânda çalışan personelle konuşarak, Konut ise; her odanın ve her köşenin sahibinin tek tek yorumlarını alarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Eğer bir tek mekân sahibi ile proje yürütülür ise ortaya başarılı bir sonucun çıkmayacağını düşünüyorum. Örneğin ele aldığımız bir mutfak projesi ise en fazla sözü evin hanımına bırakıyorum çünkü mutfakta en çok vakti evin hanımı geçirmektedir. Proje sonucunda ki memnuniyet o pozitif düşünce inanın evde leziz yemekler pişirilmesine ve güzel diyaloglara öncülük edecektir. Bir iş yeri ele alacak olur isek; gününün çoğunluğunu kendi odasında geçirdiğini varsaydığımız işverenin; (Yönetici) personelinin çalışma alanının tamamına karışmasına izin vermem. Tabi ki kısmen herkesin fikrine yorumuna açığız çünkü insanız yaşıyoruz, gözlemliyoruz, eleştiriyoruz. Fakat birden çok kişinin bulunduğu kapalı mekânlarda huzur; ummadığımız noktadan bir ışık gibi çıkarak zincirleme bütün mekânı etkileyerek başarıya kavuşturur. Bu sebeple örneğin; 7-8 odalı kurumsal bir şirketin özenle tasarlanmış mutfağından çıkacak bir bardak çay belki en yoğun iş temposunda bile insanları sakinleştirmeye yetecektir. Bu bir bardak çayın leziz bir şekilde yapılması ve güler yüzle ikram edilmesinin en büyük sebebi orada çalışan personelin işini ve bulunduğu mekânı sevmesidir. Çalışmalarımızda bir aksesuarın, bir aletin, bir mobilyanın kullanım koşul ve amacı göz önünde bulundurularak yerleşim planının yapılması ortamda ki manevi verimi arttırmaktadır. Manevi huzur ise başarıyı getirecek en önemli ana etkendir.

 

 Yukarıda bahsetmediğim üç şey; Konfor, şıklık, estetik ve kalite... Ben bu mekânları tasarlarken huzurlu ortamların içine bu özellikleri; Asortie mobilya ve iç mimarlık şti. ile birlikte katarak çok daha güzel projelere imza attığımızı düşünüyorum. Asortie Mobilya ve İç mimarlık şirketi olarak hedefimiz; bir sefere mahsus müşteriyi memnun ederek ürün satışı yapmak değil,  Asortie yönetimi ve çalışanları olarak müşterimizde bıraktığımız güven memnuniyet sonucunda bir sonraki kuşaklara da hizmet verebilmektir.

Zengin konsept ve alternatif seçeneklerimizle her çeşit tarz ve stil sahibi müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Ağırlıklı olarak klasik mobilya çalışıyor gibi gözüksek de mağazamızda; avangarde, country ve modern tarzda ürünlerde bulabilmeniz mümkündür. Ufak dokunuşlarla modern konseptin içerisine avangarde veya klasik esintilerde uygulayarak ortamın havasını değiştirerek ortamı farklı kılabiliyoruz. Bu sayede müşterimizin isteği doğrultusun da sadece klasik ya da sadece modernliğin yoğun olduğu ortamın havasını da kırmış oluyoruz.

Bizim mağazamızı birçok mağazadan farklı kılan diğer bir özellik ise işini sevmeyen, monoton, eleştiriye kapalı olan arkadaşlarla çalışmıyor olmamızdır. Gün geçtikçe artan sayısı ile yaklaşık olarak 50-60 kişilik genç ruhlu, sabırlı, saygılı, eleştiriye ve kendini geliştirmeye açık, araştırmacı, sorumluluk sahibi kadromuzla masko mobilyacılar çarşısı 4 B blokta hizmet vermekteyiz. Proje tasarım süresince herhangi bir ücret alınmamaktadır. Müşterimizin beğeni ve onayı doğrultusunda imalata geçilerek sistematik- programlı bir şekilde çalışmalarımız tamamlanmaktadır.

Alçıpan asma tavan, zemin döşemesi, aydınlatma, mobilya, duvar kâğıdı, perde, kapı ve aksesuar gibi ürün çeşitliliğimiz ile herşeyin en güzelini en kalitesini gelecek kuşaklara da hizmet verebilmemiz adına en uygun fiyatlarda seçkin müşterilerimize A ' dan Z' ye anahtar teslim projelerle hizmet vermekteyiz.
Bir iç mimarın tarzı olmadığı gibi takıntılı renkleri de olmamalıdır. Ben bütün renkleri seviyorum. Her rengin ayrı asaleti, sıcaklığı, şıklığı ve huzuru olduğuna da inanıyorum. Bizim 4 katlı mağazamızın her köşesinde farklı renk alternatiflerini, uyumlarını görebilmeniz mümkündür.

Ben, Asortie Mobilya İç mimarı; Birgül Aydın olarak; yaşadıkça daha da çok sevdiğim mesleğimi icra etmenin mutluluğunu yaşıyor iken, siz değerli müşterilerimizi mağazamıza tanışmaya davet ediyoruz.


 

Haberler
 İmob 2013 için son çeyreğe girildi. İmob 2013 için son çeyreğe gi... devam
Klasik Mobilya'da Mission Farkı Klasik Mobilya'da Mission Fark... devam
Modern Mobilyanın 2013 koleksiyonu macitler mobilyadan... Modern Mobilyanın 2013 koleksi... devam
İç Mimarların Kendine Özgü Bir Tarzı Olmamalı İç Mimarların Kendine Özgü Bir... devam
Klasik Mobilyanın Lider Markası Asortie İle Samimi Bir Söyleşi Klasik Mobilyanın Lider Markas... devam
Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Köşe Takımı Alırken Nelere Dik... devam
Bütün Haberler
Son Eklenen Firmalar
ETİKET BULUTU

Mobilya

Modern Yatak Odası

Modern Yemek Odası

Modern Oturma Odası

Ofis Mobilyaları

Televizyon Üniteleri

Otel Mobilyaları

Genç Odası

Dresuarlar

İLETİŞİM BİLGİLERİ Adres : Masko Mobilyacılar Sitesi Yönetim Binası Kat:4 No:3 Başakşehir / İstanbul
Tel : +90 212 675 0642
Fax : +90 212 675 0641
Email : info@turkiyemobilyamerkezi.com


mobilya mobilya mobilya mobilya mobilya
Reklam Verin Kurumsal SSS


Copyright © 2010-2012 Türkiye Mobilya Merkezi bir Suite Ajans organizasyonudur. Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. (site map - rss)
E-Bülten Üyeliği Abone ol