mobilya ara
Geri Dönüşümlü Halı

Karo halının önde gelen isimlerinden InterfaceFLOR, 'sürdürülebilir bir dünya' projesi için geliştirdiği çevreci ürünü ile Türkiye piyasasına girdi. Tamamen çevreci Ar-Ge çalışmalarıyla geliştirilen ve 'Biosfera I' adı verilen özel karo halı koleksiyonu hem yüzde 100 geri dönüşümlü hem de balık ağları gibi atık malzemelerden oluşan özel iplikler ile üretildi.Bu da  Biosfera I, çevrecilik konusunda ne kadar duyarlı olduğunun bir kanıtı.

 

Büyük şirketler özellikle son yıllarda, daha yaşanabilir ve sürdürülebilir bir dünya için önemli çalışmalar yapıyor. Uluslararası ölçekteki firmalar için geri dönüşümlü malzemelerden üretim yapmak, günümüzde tüm Ar-Ge faaliyetlerinin en önemli bölümü haline geldi. 
     
 
Bu konuda çaba gösteren isimlerin başında Amerikan kökenli Interface Inc. geliyor. 'Sürdürülebilir çevreci bir dünya' gerçeğini 1990'lı yılların ortalarından itibaren gündemine alan Interface Inc., bu tarihten itibaren 'Mission Zero' adını verdiği ilkeyi ana strateji olarak benimsedi. Bu ilke, İnterface Inc’nin 2020 yılına kadar bütün üretimlerinde, çevrede yapmış olması mümkün, tüm olası olumsuz etkileri ortadan kaldırmaya yönelik bir strateji. 
     
Karo halının en önemli özelliği, halının yıpranan ya da kullanıcının değiştirmek istediği yerlerinin anında ve hiç zorlanmadan değiştirebilir olması. InterfaceFLOR bu noktada bile atıkları yeniden değerlendirmeyi amaçlıyor. Böylece InterfaceFLOR, sürdürülebilir bir dünya adına, daha az kaynak kullanarak, çevre duyarlılığını kendi alanında oldukça yüksek bir seviyeye çekmiş bulunuyor.
 
Haberler
 İmob 2013 için son çeyreğe girildi. İmob 2013 için son çeyreğe gi... devam
Klasik Mobilya'da Mission Farkı Klasik Mobilya'da Mission Fark... devam
Modern Mobilyanın 2013 koleksiyonu macitler mobilyadan... Modern Mobilyanın 2013 koleksi... devam
İç Mimarların Kendine Özgü Bir Tarzı Olmamalı İç Mimarların Kendine Özgü Bir... devam
Klasik Mobilyanın Lider Markası Asortie İle Samimi Bir Söyleşi Klasik Mobilyanın Lider Markas... devam
Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Köşe Takımı Alırken Nelere Dik... devam
Bütün Haberler
Son Eklenen Firmalar
ETİKET BULUTU

Mobilya

Modern Yatak Odası

Modern Yemek Odası

Modern Oturma Odası

Ofis Mobilyaları

Televizyon Üniteleri

Otel Mobilyaları

Genç Odası

Dresuarlar

İLETİŞİM BİLGİLERİ Adres : Masko Mobilyacılar Sitesi Yönetim Binası Kat:4 No:3 Başakşehir / İstanbul
Tel : +90 212 675 0642
Fax : +90 212 675 0641
Email : info@turkiyemobilyamerkezi.com


mobilya mobilya mobilya mobilya mobilya
Reklam Verin Kurumsal SSS


Copyright © 2010-2012 Türkiye Mobilya Merkezi bir Suite Ajans organizasyonudur. Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. (site map - rss)
E-Bülten Üyeliği Abone ol