mobilya ara
El oyması ayna tırnaklar yeniden salonların gözdesi

EL OYMASI AYNA TIRNAKLAR GERİ DÖNDÜ

Ayna, Sümerler’in camın yansımasını fark etmesiyle hayatımıza girdi. Hem de öyle bir girdi ki artık hayatımızın vazgeçemediğimiz bir parçası. Çantalardan eksik etmediğimiz el aynalarından devasa varak çerçeveli aynalara uzanan çeşitliliğiyle dekorasyonda farklılık yaratmak isteyenlerin sıklıkla kullandıkları aynalar, kullanıldıkları mekana ferahlık ve ışıltı sağlıyor. Bugünlerde en moda olan ise varak çerçeveli el oyma aynaları. Tabii tercihiniz  küçük ebatlı ve modernden yana ise metal, ahşap çerçeveli ya da çerçevesiz aynalar da kullanabilirsiniz.
    
Sümerler camdaki bu eşsiz büyüyü keşfettikleri günden beri aynalar en çok kadınlarla özdeşleşti, hep güzellikle birlikte anıldı, fantezilerin nesnesi oldu. Ve tabii dekorasyonun da ayrılmaz parçası oldu.
    


Bugün kullandığımız anlamdaki ilk aynaları, yani arkasına sır sürülerek oluşturulan ilk gerçek aynaları Venedikliler yaptı. Venedik, aynada bir tarz da yarattı. Camın işlenerek yapıldığı desenli Venedik aynaları Osmanlı döneminin de gözde dekorasyon unsurlarındandı. Hatta Aynalıkavak Kasrı, bu zarif desenli narin aynalarla döşeliydi. İşte bu Venedik aynaları, klasik dekorasyona dönüşün yaşandığı bugünlerde de çok moda.
    
Varak çerçeveli aynalar da yeniden favori olanlardan. Altın ve gümüş yaprakların desenli ahşap çerçeve üzerine kakılmasıyla yapılan varak uygulamalarının orijinalini bulmak zor. Çünkü bu işi yapan az sayıda usta kaldı. Varak ayna alıyorsanız, kullanılan materyalden emin olun, gerçeğinden çok zor ayrılabilecek imitasyon altın ve gümüş yapraklarla yapılan uygulamalar da var. Hatta plastik çerçevelerin üzerini dore ve lame renkte boyayarak, varak diye satanlara bile rastlanıyor. Bu konuda bilinen en iyi varak ustaları Asortie Mobilya’da halen var. Masko Mobilya Kenti 4B Blokta bulunan Asortie Mobilya’yı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.


    
Tabii ki bütçeye göre tercih ettiğiniz ürün bunlardan da olabilir. Ancak alırken, ne aldığınıza dikkat edip, fazla para ödememenizde fayda var.
    
Bir de öneri. Bu tür aynaları özellikle salonunuzda kullanıyorsanız, kristal taşlı avizelerle tamamlayın. Bu şekilde dekorasyonda bir devamlılık hissi yaratabilirsiniz. Ayrıca yine varak bayo ya da tırnak ve varak çerçeveli aynalarla, evinizin girişinde hoş bir görüntü yaratmanız mümkün. Bu uygulama için pirinç çerçeveli ayna ve pirinçten yapılmış bayo ve tırnak da kullanabilirsiniz.
 
Salon ve antrelerde kullanıldıkları mekana ferahlık ve ışıltı katan ayan tırnaklar, zerafet ve asaletin simgesi durumundalar. Bir dresuar ve çerçeveli aynalardan oluşan ayna tırnak setleri, bazen yanlarında konulan sehpahalar ile de zenginleştiriliyor.Dresuar modelleri için
tıklayın...


Çerçeveli ayna modelleri için
tıklayın…

 

Haberler
 İmob 2013 için son çeyreğe girildi. İmob 2013 için son çeyreğe gi... devam
Klasik Mobilya'da Mission Farkı Klasik Mobilya'da Mission Fark... devam
Modern Mobilyanın 2013 koleksiyonu macitler mobilyadan... Modern Mobilyanın 2013 koleksi... devam
İç Mimarların Kendine Özgü Bir Tarzı Olmamalı İç Mimarların Kendine Özgü Bir... devam
Klasik Mobilyanın Lider Markası Asortie İle Samimi Bir Söyleşi Klasik Mobilyanın Lider Markas... devam
Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Köşe Takımı Alırken Nelere Dik... devam
Bütün Haberler
Son Eklenen Firmalar
ETİKET BULUTU

Mobilya

Modern Yatak Odası

Modern Yemek Odası

Modern Oturma Odası

Ofis Mobilyaları

Televizyon Üniteleri

Otel Mobilyaları

Genç Odası

Dresuarlar

İLETİŞİM BİLGİLERİ Adres : Masko Mobilyacılar Sitesi Yönetim Binası Kat:4 No:3 Başakşehir / İstanbul
Tel : +90 212 675 0642
Fax : +90 212 675 0641
Email : info@turkiyemobilyamerkezi.com


mobilya mobilya mobilya mobilya mobilya
Reklam Verin Kurumsal SSS


Copyright © 2010-2012 Türkiye Mobilya Merkezi bir Suite Ajans organizasyonudur. Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. (site map - rss)
E-Bülten Üyeliği Abone ol