mobilya ara
Dekorasyonun 12 Altın Kuralı

Desen Modası Size Uygun Değilse Çizgilileri Tercih Edin

 
Eğer bu sezon moda olan büyük desenlerin yaratacağı etkiden emin olamıyorsanız çizgili kumaşları kullanabilirsiniz. Böylece çok karışık bir görüntüye neden olmadan farklı renkleri yan yana getirmiş olursunuz. Bronz beyaz ve bej gibi birbirinin türevi tonları seçerseniz etkisi daha yumuşak olur. Çizgi temasını abajur şapkası ya da vazo gibi diğer objelerde de kullanarak daha güçlü kılmanız da mümkün.
 
Banklarla Salonunuzda Tarz Yaratın
 
Çoğu insan bankların antre ya da mutfak için uygun olduğunu düşünür ama onları salon dahil oturma yeri kısıtlı olan her alanda rahatça kullanabilirsiniz. Yerinize tam uygun ölçülerde yaptırabilir; ipek ya da kadife kumaşla kaplayarak şık bir hava verebilirsiniz.
 
 
Antreniz Etkilesin
 
Evinize gelen misafirlerin ilk karşılaştıkları yer kapı girişiniz yani antrenizdir dolayısıyla bu alanın tarzınızı ifade etmesi gerekir. Eğer yeriniz müsaitse küçük bir oturma bölümü yaratbilirsiniz. Hem kullanışlı hem şık. Duvara astıklarınız ve zemin kaplamanız da ilk bakışta dikkat çekecektir; seçimlerinizde sıradışı ve beklenmedik detaylar olmasına çalışın. Yarattığınız farklılık evin geri kalanı için de ipucu verecektir.
 
Aydınlatmalarınız Göz Hizasında Olsun
 
Göz hizasında yani yerden ortalama 160 cm yükseklikte yerleştirilen abajurlar en doğru sonucu verir; daha yüksekte kalırlarsa istenmeyen gölgeler oluşabilir. İstediğimiz atmosferi yaratmak için ihtiyaç duyduğumuz abajurlar daha fazla aydınlatma gücüne sahip olan tavandan aydınlatmalar ve vurgulayıcı özelliğe sahip aplikler ile de desteklenmelidir.
 
Duvarlar ve Perdelerde Aynı Renk Kullanın
 
Duvarlar için seçtiğiniz renk ile perde kumaşınızın rengini birbirlerine yakın tonlarda belirlerseniz daha modern ve sakin bir tarz yakalarsınız. Pencerelerinizden memnun değilseniz perdenizin kornişini ya da demirini tavandan sadece 10 cm aşağı takmanız işe yarayabilir. Örneğin; yemek odası için seçeceğiniz nil yeşili duvar boyası ve aynı tonda perdeler sofrada oturanların kendilerini taptaze bir havayla çevrelenmiş hissetmelerini sağlayacaktır.
 
Benzer Tonlarda Cam Objeler Etki Yaratır
 
Aynı renk tonlarında farklı cam objelerin birlikte kullanılması masanızın ortası için mükemmel bir düzenleme oluşturur. Örneğin; amber ve açık yeşil tonlarında farklı yükseklikte cam vazo, kase ve tabaklar etkileyici bir silüet yaratır. Cam grubunuzun kapladığı toplam alanın yerleştirdiğiniz masa ya da dresuarın yüzey alanıyla orantılı olmasına dikkat etmek gerekir.
 
Kaliteli Olanla Kitsch Olanı Karıştırın
 
Koleksiyon yapmanız için içindeki her parçanın çok değerli olması gerekmez. Koleksiyon yapmanın zevki sadece sevdiğiniz için alabilme özgürlüğüdür. Çok ender rastlanan bir antika ya da her yerde görülen sıradan bir obje koleksiyonunuzda birleşebilir; eğer sevdiyseniz fiyatının önemi yoktur. Siz de sizin beğendiğiniz objeleri bir araya getirerek evinizin bir köşesinde güzel bir konbine oluşturabilirsiniz.
 
Doğadan İlham Alın
 
Dışarıyı içeriye taşıyın. Doğanın muhteşem güzelliği  iç mekanda mucize yaratacaktır. Çakıl taşları, kuru yapraklar, çiçekler ve aklınıza gelebilecek her şeyi evinizde kullanabilirsiniz.  Orta sehpanıza koyacağınız midye kabukları ya da raflarınızın birinde sergileyeceğiniz mercan evinize pozitif enerji yayacaktır. Sadece kum ve taş renklerini değil, doğada bulacağınız kızılları, yeşilleri ve mavileri de evinize taşıyın. Önemli olan abartıya kaçmamak.
 
Yatak Odanızda Renk Katmanları Yaratın
 
Yatak özellikle küçük alanlı yatak odalarının odak noktasıdır. Tavanlarınız yüksekse cibinlikli bir yatak, kumaştan tasarlanmış yatakbaşı ve kat kat keten örtüler mükemmel seçimler olacaktır. Hepsinin kumaşlarının farklı olması ilginç ve davetkar bir etkiye sahip olur. Farklı kumaşları karmaşa yaratmadan yan yana ve üst üste kullanmanın kuralı ise ana renk paletini kısıtlı tutarak tonlarda oynamalar yapmaktır.
 
Perdelerinizde Abartıya Kaçmayın
 
Perdenizin mobilyalarınızın önüne geçmesine izin vermeyin. Drapeler ve balonlar yerine katlamalı ve düz sistemleri tercih edin. Seçtiğiniz sistem sadeleştikçe perdenizin kumaş kalitesi de artmalıdır. Pamuklu keten, ipek ya da saten kumaşlar uygun seçimler olucaktır. Perde ölçünüzün pencereleri tamamen örtecek ve yumuşak dalgalarla yere inecek şekilde ayarlanması önemlidir.
 
Su ve mum
 
Su ve mum kullanmak üzerinizde mutluluk etkisi yapar. Hele de yorucu bir günün sonunda. Banyonuzdaki sıkıcı aydınlatmadan kurtulun ve içine kalın mumlar yerleştirdiğiniz cam fanusları tavandan sarkıtın. İçeriden çıkmak istemeyeceksiniz!
 
Ayna Etkisi
 
Duvardaki alanınıza uygun tasarımı bulamıyorsanız kendi tasarımınızı kendiniz yaratın ve istediğiniz boyut ve ölçülerde aynalar kestirerek istediğiniz düzenlemeyle asın. Ve mucizeyi seyredin
Haberler
 İmob 2013 için son çeyreğe girildi. İmob 2013 için son çeyreğe gi... devam
Klasik Mobilya'da Mission Farkı Klasik Mobilya'da Mission Fark... devam
Modern Mobilyanın 2013 koleksiyonu macitler mobilyadan... Modern Mobilyanın 2013 koleksi... devam
İç Mimarların Kendine Özgü Bir Tarzı Olmamalı İç Mimarların Kendine Özgü Bir... devam
Klasik Mobilyanın Lider Markası Asortie İle Samimi Bir Söyleşi Klasik Mobilyanın Lider Markas... devam
Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Köşe Takımı Alırken Nelere Dik... devam
Bütün Haberler
Son Eklenen Firmalar
ETİKET BULUTU

Mobilya

Modern Yatak Odası

Modern Yemek Odası

Modern Oturma Odası

Ofis Mobilyaları

Televizyon Üniteleri

Otel Mobilyaları

Genç Odası

Dresuarlar

İLETİŞİM BİLGİLERİ Adres : Masko Mobilyacılar Sitesi Yönetim Binası Kat:4 No:3 Başakşehir / İstanbul
Tel : +90 212 675 0642
Fax : +90 212 675 0641
Email : info@turkiyemobilyamerkezi.com


mobilya mobilya mobilya mobilya mobilya
Reklam Verin Kurumsal SSS


Copyright © 2010-2012 Türkiye Mobilya Merkezi bir Suite Ajans organizasyonudur. Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. (site map - rss)
E-Bülten Üyeliği Abone ol