mobilya ara
Digital Baskılı Stor Perdeler

Stor perdeler kullanımının kolaylıyı nedeniyle evlerde olduğu kadar ofis, hastane, okul, fabrika gibi umumi yerlerde de sıkça tercih edilen bir model.  

 
Stor perdeye gösterilen rağbet üretici firmaların yeni arayışlara girmesine neden oluyor. Her geçen gün yeni bir tarza kavuşturulan stor perdeler, şimdilerde üstlerine yapılan dijital baskılarla evimizi şenlendiriyor.  
 
 
Özellikle çocuk odalarında baskılı stor perdeler tercih ediliyor. Digital baskı yöntemi ile istediğiniz bir manzara resmini, evcil hayvanınızın ya da sevdiklerinizin fotoğraflarını stor perdenize uygulatıp, kullanabilirsiniz. Dekoratif olarak son derece başarılı olan bu uygulama sayesinde evinizde ya da ofisinizde farklı bir hava yaratarak misafirlerinizi şaşırtmanız mümkün. 
 
Bu hoş detaylar sayesinde yaşam alanınızın her köşesini kişileştirmeniz mümkün. Gerçeğinden ayırt edilemeyen, kaliteli baskılardan oluşan stor perdeler ile yaşam alanınıza renk getirin.
 
 
Stor Perde Nasıl Sökülür?
 
Perdenin en alt çubuğunda bulunan sabitleme ipleri çözülerek açılır. Üst taraftaki mekanizmanın erkek cırtından perdenin dişi cırtı ayrılarak sökülür. Pedenizin  yıkanabilir olup olmadığı imalatçısına ve ya monte eden kuruluşa sorulmalıdır.
 
Stor Perdeler Nasıl Temizlenir?
 
Kumaş stor perdelerde kullandınılan kumaşlar apre denilen özel bir işlemden geçirilir. Böylece kumaş sertleştirilmiş olur. Ancak apre özelliği yıkanmadan olumsuz etkileneceğinden , apreli kumaş stor perdeler yıkanmamalıdır. Temizlik için hafif nemli bir bezle temizleme yöntemi tercih edilmelidir. Perdelerdeki hafif lekeler  ise kurşun kalem silgisi ile silinebilir.
 
Yıkanabilir kumaş stor perde modellerinde ve screen kumaş stor perdelerde ise perdeyi düz bir zemine yatırarak silme yöntemi ile temizleyebilirsiniz. Fazla kirlenmiş ve üzerindeki kirleri çıkmıyor ise; perdelerin temizliğinde uzmanlaşmış temizleyicilerden destek alabilirsiniz. Perdelerin temizliği ile ilgili desteği artık yerel bir çok kuru temizleme işi yapan firmalar vermektedir. 
 
 
 
Stor Perdenin Tarihçesi
 
Stor perdeler 1900'lü yılların başlarında, İskandinav ve kuzeybatı ülkelerinde, şatolarda ve çiftliklerde pratik kolay kullanımlı perdeler olarak hayata girmiş. Aynı yıllarda ABD'nin muhtelif eyaletlerinde kasaba yaşamına, günlük hayata girmiş ve perde dekorasyonunda  insanların vazgeçilmez dekorasyon ünitesi olmuş. 1929'larda ise ekonomik kriz zamanında ucuz olması nedeniyle ABD'nin tüm eyatlerinde stor perdeler tercih edilmiştir. 
 
Haberler
 İmob 2013 için son çeyreğe girildi. İmob 2013 için son çeyreğe gi... devam
Klasik Mobilya'da Mission Farkı Klasik Mobilya'da Mission Fark... devam
Modern Mobilyanın 2013 koleksiyonu macitler mobilyadan... Modern Mobilyanın 2013 koleksi... devam
İç Mimarların Kendine Özgü Bir Tarzı Olmamalı İç Mimarların Kendine Özgü Bir... devam
Klasik Mobilyanın Lider Markası Asortie İle Samimi Bir Söyleşi Klasik Mobilyanın Lider Markas... devam
Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Köşe Takımı Alırken Nelere Dik... devam
Bütün Haberler
Son Eklenen Firmalar
ETİKET BULUTU

Mobilya

Modern Yatak Odası

Modern Yemek Odası

Modern Oturma Odası

Ofis Mobilyaları

Televizyon Üniteleri

Otel Mobilyaları

Genç Odası

Dresuarlar

İLETİŞİM BİLGİLERİ Adres : Masko Mobilyacılar Sitesi Yönetim Binası Kat:4 No:3 Başakşehir / İstanbul
Tel : +90 212 675 0642
Fax : +90 212 675 0641
Email : info@turkiyemobilyamerkezi.com


mobilya mobilya mobilya mobilya mobilya
Reklam Verin Kurumsal SSS


Copyright © 2010-2012 Türkiye Mobilya Merkezi bir Suite Ajans organizasyonudur. Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. (site map - rss)
E-Bülten Üyeliği Abone ol