mobilya ara
İlginç Halı Modelleri İle Evler Daha Çılgın !


BU HALILAR ÇILDIRMIŞ OLMALI !
Kültürümüzde önemli bir yeri olan halılar evlerimizin vazgeçilmezi olmuş durumda. Artık yeni modelleri ve tasarımlarıyla evlerimizin en önemli dekorasyon öğelerinden biri haline geldiler. Öyleki, halısız ev göze boş ve tamamlanmamış bir dekorasyon gibi görünüyor.


Halı-Kilim Sanatının Türk Kültürü Açısından Önemi
Halı ve kilim dokuma işini dünyada ilk kimlerin yaptığı bilinmiyor. Fakat bilinen bir gerçek varki; o da halı-kilim kültürünün Fars ve Türkler tarafından dünya kültürüne bir hediye edilmesidir. Dünyanın en güzel halılarını dokuyan Türkler ve Farslar, bu işi adeta vazgeçilmez bir kültür unsuru haline getirmişlerdir. Örf, adet ve geleneklerinin izlerini taşıyan motfilerin kullanıldığı halılar yüzyıllar boyunca dünyanın her tarafında tercih edilmiştir.

Türk halı ve kilimlerinde kullanılan motiflerin temel özelliği “simetrik” yani geometrik olmalarıdır. Oysa Farslar halı ve kilim dokumalarında asimetrik motifleri tercih etmişlerdir. Farslar genelde hayvan sureti ve bitki gibi somut nesneleri halılarına dokurlar. Türkler ise genelde soyut olan nesneleri dokumuşlardır.

Günümüzde de halen tercih edilen ve ülkemizinde önemli bir ihracat kalemi olan Türk Halıları, güncelliğini korurken, modernizmin verdiği yaşam tarzı ile birçok yerde ilginç ve sıra dışı halılar kullanılıyor.

Mekan ile renk ve tasarım anlamında iyi kombine edilmiş, sıra dışı tasarımlardan bazılarını sizinle paylaşmak istedik. Kimisi güldürücü, kimisi de düşündürücü olan ilginç halı tasarımlarını görünce çok şaşıracaksınız. Belki de sizde böyle bir halının sahibi olmak isteyeceksiniz…


 

Her ne kadar çılgın evlere çılgın halılar tercih edilse de, el dokuma halılar halen en gözde konumda. Özellikle klasik mobilya tercih eden kullanıcılar için el dokuma halılar vazgeçilmez bir unsur. Türkiye'de klasik mobilyanın öncü ismi Asortie Klasik Mobilya, müşterilerine sadece yemek odası, yatak odası ve koltuk takımı gibi mobilyalar değil, aynı zamanda satışa sunduğu mobilyalara uygun el dokuması halıları de tavsiye ediyor. Mobilyalarında kullandığı motiflere uygun olarak özel el dokuması ile yaptırdığı ve başka örneği olmayan özel halıları da müşterilerinin beğenisine sunuyor. Türkiye'de ve İran'da dokunan halıları İstanbul Masko Mobilya Kenti 4B Bloktaki 1350 metrekarelik showroomunda sergileyen Asortie Mobilya, satışa sunduğu halıların cinsine göre ömür boyu garanti de sunuyor.

Haberler
 İmob 2013 için son çeyreğe girildi. İmob 2013 için son çeyreğe gi... devam
Klasik Mobilya'da Mission Farkı Klasik Mobilya'da Mission Fark... devam
Modern Mobilyanın 2013 koleksiyonu macitler mobilyadan... Modern Mobilyanın 2013 koleksi... devam
İç Mimarların Kendine Özgü Bir Tarzı Olmamalı İç Mimarların Kendine Özgü Bir... devam
Klasik Mobilyanın Lider Markası Asortie İle Samimi Bir Söyleşi Klasik Mobilyanın Lider Markas... devam
Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Köşe Takımı Alırken Nelere Dik... devam
Bütün Haberler
Son Eklenen Firmalar
ETİKET BULUTU

Mobilya

Modern Yatak Odası

Modern Yemek Odası

Modern Oturma Odası

Ofis Mobilyaları

Televizyon Üniteleri

Otel Mobilyaları

Genç Odası

Dresuarlar

İLETİŞİM BİLGİLERİ Adres : Masko Mobilyacılar Sitesi Yönetim Binası Kat:4 No:3 Başakşehir / İstanbul
Tel : +90 212 675 0642
Fax : +90 212 675 0641
Email : info@turkiyemobilyamerkezi.com


mobilya mobilya mobilya mobilya mobilya
Reklam Verin Kurumsal SSS


Copyright © 2010-2012 Türkiye Mobilya Merkezi bir Suite Ajans organizasyonudur. Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. (site map - rss)
E-Bülten Üyeliği Abone ol