mobilya ara
BAHÇE DEKORASYONU SORUNSALI: AHŞAP MI? PLASTİK Mİ?

 

BAHÇE MOBİLYALARINDA AHŞAP VE PLASTİK SEÇİMİ

Günümüzde bahçe dekorasyonu en az evin salon designı kadar önemli ve ince düşünülmesi gereken bir iş. Firmaların birbirinden şık ve rahat tasarımları da bu işi daha zevkli hale getiriyor. Fakat bahçesinde ev konforu yaratmak isteyenlerin işi gözüktüğü kadar kolay değil. Seçtiğiniz ürünün zevkinizi yansıtması kadar hava koşullarına da dayanıklı olması gerekiyor.  Tam da burada büyük bir sorunsalla karşılaşıyoruz: Ahşap mı? Plastik mi?

 
Doğal Malzemeler: Tik, Sedir, Rattan, İroko

Bahçe mobilyanızın hem doğal malzeden olmasını hem de sudan etkilenmemesini istiyorsanız tik, sedir ve iroko ağaçlarından üretilen takımları tercih edebilirsiniz.  Tik tropikal bir ağaç ve dünyada sadece 3 - 4 ülkede koruma altına alınmış. Yaklaşık 30 yılda gelişimini tamamlıyor ve tüm açık alan mobilyalarında kullanılıyor. Tik ağacından üretlen mobilyalar ayrı bir prestije sahip oluyor. Özel sertifakalarıyla bunu belgeler ürünler uzun süre kullanılabileceklerinden klask mobilya grubuna dahil ediliyor. Bahçe mobilyası üretelenlerin ilk tercihi olan tik ağacı yeni tasarımlarda, değişik malzemelerle birlikte kullanılıyor. Bu da mobilyaya estetik katarken, dayanıklılığını da arttırıyor.  Tik ağacıyla en iyi uyumu veren madde ise alüminyum. Alimünyumun en önemli özelliği ise okside olmadığı için uzun yıllar kullanılabiliyor.

Tik ağacı dışında en çok tercih edilenler ise sedir, rattan ve iroko. Bambu dış mekan ve aksesuvar için sıklıkla tercih edilen bir ağaç olmasına karşın kullandıkça eskiyen bir ağaçtır. Zaman geçtikçe zımpara yapmak ve boyatmak gerekecektir.

 


Ahşap Görünümlü Plastikler

Plastik bahçe mobilyaları da tercih edebileceğiniz seçenekler arasında. Plastik bahçe mobilyalarının en önemli özelliği ise hafif olmaları. Plastik bahçe mobilyaları yüksek gramajlı plastikten üretilir bu yüzden plastik ürünleri seçerken güneşin zararlı ışınlarından etkilenmeyen, deforme olmayan ve ısıdan etkilenmeyen plastikten üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz.              

Ahşap görünümlü mobilyaları daha çok beğeniyor ama ağır olmasında da dem vuruyorsanız raftan görünümlü plastik bahçe mobilyaları tam size göre. Raftan görünümlü plastikler örgülü, iç konstrüksiyonu alüminyum olan ve her türlü hava koşullarına dayanıklı takımlardır. Bu yüzden de uzun yıllar plajda, havuz kenarında ve terasta kullanabilirsiniz.

Haberler
 İmob 2013 için son çeyreğe girildi. İmob 2013 için son çeyreğe gi... devam
Klasik Mobilya'da Mission Farkı Klasik Mobilya'da Mission Fark... devam
Modern Mobilyanın 2013 koleksiyonu macitler mobilyadan... Modern Mobilyanın 2013 koleksi... devam
İç Mimarların Kendine Özgü Bir Tarzı Olmamalı İç Mimarların Kendine Özgü Bir... devam
Klasik Mobilyanın Lider Markası Asortie İle Samimi Bir Söyleşi Klasik Mobilyanın Lider Markas... devam
Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Köşe Takımı Alırken Nelere Dik... devam
Bütün Haberler
Son Eklenen Firmalar
ETİKET BULUTU

Mobilya

Modern Yatak Odası

Modern Yemek Odası

Modern Oturma Odası

Ofis Mobilyaları

Televizyon Üniteleri

Otel Mobilyaları

Genç Odası

Dresuarlar

İLETİŞİM BİLGİLERİ Adres : Masko Mobilyacılar Sitesi Yönetim Binası Kat:4 No:3 Başakşehir / İstanbul
Tel : +90 212 675 0642
Fax : +90 212 675 0641
Email : info@turkiyemobilyamerkezi.com


mobilya mobilya mobilya mobilya mobilya
Reklam Verin Kurumsal SSS


Copyright © 2010-2012 Türkiye Mobilya Merkezi bir Suite Ajans organizasyonudur. Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. (site map - rss)
E-Bülten Üyeliği Abone ol