mobilya ara
Genç Odalarında Sağlıklı Yaşam Ürünleri

         Dünyada ki en  büyük mutluluk çocuk sahibi olmaktır şüphesiz. Anne adayları bebeklerini kucaklarına almadan evvel hazırlıklara başlarlar. Minicik kıyafetler, sevimli oyuncaklar ve tabi ki çocuk odaları... Hayata yeni gözlerini açacak, savunmasız çocukları için en iyisini isteyen annelerin bugünlerde işi daha da zor. Seçilen mobilyanın göze hitap etmesi kadar sağlıklı olması da önemli.  Özellikle bebeklerin çevrelerini tanımak için her şeye ağızlarını sürdükleri düşünülürse durumun ciddiyeti daha iyi anlaşılıyor. Peki sağlıklı bir mobilyanın özellikleri nelerdir?


        Uzmanlar bebek ve çocuk mobilyaları alırken dikkat etmek gerektiğini vurguluyor.  Söz konusu çocukları olunca bilinçli anneler de çocukları için en iyisini istiyor. Tüketicinin bu talebini gören bazı şirketlerse boş durmuyor. Mesela; Filli boya EN  71 - 3  standartlarına uygun ürettiği su bazlı ve vital ismindeki ürünü annelerin içini rahatlatan cinsten.  EN 71-3 "boyanmış yüzeylerin ağızla temasını esas alan ve ağır metal sınırlaması getiren" özel bir standart türü. Bu standarda sahip boyalar, antimon, arsenik, baryum, kadmiyum, krom, kurşun, civa ve selenyum gibi vücuda girdikten sonra atılması zor olan, ağır metalleri sınırlıyor. Bu metaller insan sağlığı için ciddi tehlike oluşturmakla birlikte, çevreye de zarar veriyor. Ağır metaller, kanser, kısırlık, hafıza kaybı, çocuklarda gelişme problemleri gibi sağlık sorunlarına neden olabiliyor.


    Su bazlı boyalar her ne kadar çevre dostu görülseler de her su bazlı boyanın EN 71 - 3 standardına uygun olmadığını da belirtmemiz gerekir. EN 71 - 3 standardına uygun boyalar tiner gerektirmeden su ile inceltilebiliyor. Boya ve verniğin su ile inceltilmesi, uygulama sırasında profesyonel kullanıcıların şikâyet ettiği göz yanması, nefes almakta zorluk gibi olumsuz etkileri engelleyerek, kolay ve rahat bir uygulama yöntemi sağlıyor. Rahatsız edici ve zararlı kimyasallar bulunmadığından dolayı, ev içinde mobilyalar kuruduktan sonra, kesinlikle kokuya neden olmuyor. 


   Sizin ve özellkle çocuklarınızın sağlığı için su bazlı boya vernik kullanılan mobilyaları tercih etmeniz gerekiyor. Bu boya hem sağlığınızı koruduğu gibi he de mobilyalarınızın ömrünü de uzatıyor. Mobilyalarınız sararmadan uzun yıllar kullanılabiliyor. Bazı mobilya firmaları bebek ve çocuk mobilyası üretiminde, insan sağlığına önem veren kimyasalları kullanıyorlar. 


 

Haberler
 İmob 2013 için son çeyreğe girildi. İmob 2013 için son çeyreğe gi... devam
Klasik Mobilya'da Mission Farkı Klasik Mobilya'da Mission Fark... devam
Modern Mobilyanın 2013 koleksiyonu macitler mobilyadan... Modern Mobilyanın 2013 koleksi... devam
İç Mimarların Kendine Özgü Bir Tarzı Olmamalı İç Mimarların Kendine Özgü Bir... devam
Klasik Mobilyanın Lider Markası Asortie İle Samimi Bir Söyleşi Klasik Mobilyanın Lider Markas... devam
Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Köşe Takımı Alırken Nelere Dik... devam
Bütün Haberler
Son Eklenen Firmalar
ETİKET BULUTU

Mobilya

Modern Yatak Odası

Modern Yemek Odası

Modern Oturma Odası

Ofis Mobilyaları

Televizyon Üniteleri

Otel Mobilyaları

Genç Odası

Dresuarlar

İLETİŞİM BİLGİLERİ Adres : Masko Mobilyacılar Sitesi Yönetim Binası Kat:4 No:3 Başakşehir / İstanbul
Tel : +90 212 675 0642
Fax : +90 212 675 0641
Email : info@turkiyemobilyamerkezi.com


mobilya mobilya mobilya mobilya mobilya
Reklam Verin Kurumsal SSS


Copyright © 2010-2012 Türkiye Mobilya Merkezi bir Suite Ajans organizasyonudur. Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. (site map - rss)
E-Bülten Üyeliği Abone ol