mobilya ara
Pınar Aylin Göksu'daki evinin kapılarını bizler için açtı!

PINAR AYLİN HUZUR BULDUĞU EVİNİN KAPILARINI BİZLERE AÇTI!

Beykoz Anadoluhisarı’nda bulunan Göksu sitelerindeki 250 m2’lik dairesine 12 yıl önce taşınan Pınar Aylin, Göksu’ya ilk geldiğinde büyüleyici orman manzarasının ve kuş seslerinin kendini çok etkilediğini söylüyor. 12 yıldır her sabah kalkar kalkmaz terasın camlarını açtığını ve müthiş orman havasını içine çektiğini söyleyen Aylin, “ Tertemiz orman havasını içime çektiğimde kendimi çok mutlu hissediyorum” diyor.

Önceden Arnavutköy’de oturan Pınar Aylin’in, Anadoluhisarı’na alışması zor olmamış. Zaten 15-20 dakikada karşıya geçebildiğini ve bunun deniz ulaşımı ile çok da pratik olduğunu söylüyor. Ama taşınmadan önce ulaşımın problem olacağını da düşünmeden edememiş.


250 m2’lik evin giriş katında üç oda, salon, mutfak ve bir de banyo bulunuyor. Önünde terası olan çatı katını; içinde banyosu, oturma ve yatak bölümü ile stüdyo daire şeklinde tasarlamış Aylin. Tek başına çatı katı düşünüldüğünde mükemmel bir stüdyo daire niteliğinde… 

Güneşi görünce hemen terasa çıkarım.

Evinin üst katını çok sevdiğini söyleyen Aylin, vaktinin büyük bir kısmını üst katta geçiriyor. Sabahları kalktığında önce teras katında kendi hazırladığı Türk kahvesini yudumlamayı ve ufak bir parça da çikolata yemeyi ihmal etmeyen Aylin, sofra hazırlamayı ve yemek yapmayı çok seviyor. Hafta sonları evde bulunanlara kahvaltı hazırlayan Aylin, peynir, zeytin, reçel gibi tüm kahvaltı malzemelerinin İzmir’de ikamet eden annesinden geldiğini söylüyor.

 Aylin, evinin alt katında bulunan salonunun duvarlarında vizon rengini tercih etmiş. Antika değeri taşıyan ahşap aksesuarlarla renk kattığı salonda bulunan mobilyalar genellikle antikacılardan alınmış. Salonda son derece mükemmel bir şömine var. Şöminenin taşları yıllar önce İzmir Alaçatı’dan getirilmiş. Salonda bulunan koltuklar ipek şantuk kumaşlarla kaplanmış. Kızı Maya ve nişanlısı ile paylaştığı çatı dubleksi evinde son derece huzurlu olduğunu söyleyen Aylin, klasik mobilyaları sevdiğini ama çok oymalı mobilyaları da etrafında görmek istemediğini anlatıyor. Salon ve yatak odasının duvarları İzmir’de yaşayan annesinin yaptığı yağlı boya tablolar ile süslemiş. Evinin kendisi için bir terapi merkezi olduğunu düşünüyor. Evinden kısa süreli ayrılışlarda bile evini çok özlediğini söyleyen Pınar Aylin, “Evimde bulunmaktan ve evimle uğraşmaktan çok hoşlanıyorum. Dekorasyon benim hobim, bunlarla vakit geçirmeyi çok seviyorum. Bu merakımdan dolayı da çiçekçilere ve antikacılara çok fazla giderim. Evcimen bir yapım vardır. Özellikle kafa dinlemek istediğim zaman dışarı çıkmam ve evimde kalmayı tercih ederim.” diyor

 


Bazı eşyalar benim için önemlidir.
Evinde bazı eşyalarına ayrı bir değer veriyor. Mesela içkilerin durduğu oyun masası çok genç yaşta kaybettiği babasına aitmiş. Onun için çok fazla değer veriyor bu masaya… Masa ile ilgili konuşmaya başlayınca da hemen gözleri ıslanıyor. Halen babasının anıları ile yaşıyor adeta. En az babasından kalan masa kadar değerli olan duvardaki bir diğer eşyasını gösteriyor bize. Aysel Gürel’in “Canım Pınar’ıma” diye imzaladığı ve “Vur Yüreğim” sözlerinin yazılı olduğu kâğıdın kendisi çok değerli bir anısı olduğunu söylüyor.

Orkide serası kuracağım…
Pınar Aylin, evde çiçek büyütmeyi çok seviyor. “Geçenlerde Saklıköy’den dönerken harika bir sera keşfettim. Daha önce hiç görmediğim nadir yetişen orkidelerden aldım eve” diyor. Evinin terasını adeta bir bahçeye dönüştürmüş. Terasında İzmir Yasemini ve Hanımeli yetiştirmeye çalışan Aylin, orkidelere özel bir ilgi duyuyor. Orkidenin Türkiye’de bilinmeyen çok fazla türü olduğunu ve bunları Türkiye’de yetiştirmek istediğini söylüyor.

Haberler
 İmob 2013 için son çeyreğe girildi. İmob 2013 için son çeyreğe gi... devam
Klasik Mobilya'da Mission Farkı Klasik Mobilya'da Mission Fark... devam
Modern Mobilyanın 2013 koleksiyonu macitler mobilyadan... Modern Mobilyanın 2013 koleksi... devam
İç Mimarların Kendine Özgü Bir Tarzı Olmamalı İç Mimarların Kendine Özgü Bir... devam
Klasik Mobilyanın Lider Markası Asortie İle Samimi Bir Söyleşi Klasik Mobilyanın Lider Markas... devam
Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Köşe Takımı Alırken Nelere Dik... devam
Bütün Haberler
Son Eklenen Firmalar
ETİKET BULUTU

Mobilya

Modern Yatak Odası

Modern Yemek Odası

Modern Oturma Odası

Ofis Mobilyaları

Televizyon Üniteleri

Otel Mobilyaları

Genç Odası

Dresuarlar

İLETİŞİM BİLGİLERİ Adres : Masko Mobilyacılar Sitesi Yönetim Binası Kat:4 No:3 Başakşehir / İstanbul
Tel : +90 212 675 0642
Fax : +90 212 675 0641
Email : info@turkiyemobilyamerkezi.com


mobilya mobilya mobilya mobilya mobilya
Reklam Verin Kurumsal SSS


Copyright © 2010-2012 Türkiye Mobilya Merkezi bir Suite Ajans organizasyonudur. Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. (site map - rss)
E-Bülten Üyeliği Abone ol