mobilya ara
Yaşam mekanlarını güzelleştirecek birkaç öneri...

YAŞAM MEKANLARIZI KÜÇÜK DOKUNUŞLARLA DAHA DA GÜZELLEŞTİREBİLİRSİNİZ.

Evlerde yapılan küçük dokunuşlar ile tamamen farklı bir ortam yakalamak mümkün olabilir. Böylece ucuza yapılan bir dekorasyonun yanında size vereceğimiz önerilerle kendi yaşam alanınızı kendi zevklerinize özel bir mekân haline getirebilirsiniz.

Oturma odalarında sıkıldığınız koltukların yüzünü değiştirmek, onların üstüne alacağınız yeni yastıklar ortama farklı bir hava katabilir. Beğendiğiniz manzara resimleri ya da kendi yaptığınız bir çalışmayı duvara asmak da size verebileceğimiz fikirler arasında.

 Bu sezon çok moda olan, ev dekorasyonunda bolca kullanılan ve bolca görebileceğiniz en büyük akım büyük desenlerdir. Duvarlarda koltuk kumaşlarında aklınıza gelebilecek her yerde… Büyük desenlerden emin değilseniz, çizgili kumaşlar tam sizin seçeneğiniz diyebilirim, böylece daha yumuşak bir hava yaratabilirsiniz ve modaya da ayak uydurmuş olursunuz.

Kış aylarında daha fazla evde vakit geçireceğinizden oturma gruplarınızın rahat olmasına özen gösterin. Rahatsız bir oturma grubunuz varsa, yumuşak (kuş tüyü) yastık ve minderlerle hareketlendirin.

Soğuk günlerde kurtarıcı niteliğinde olan battaniye ve şalları, koltuklarınızda ve yatağınızda kullanın. Koltukların üzerindeki battaniye ya da yünlü şal, evinizde sıcak bir görünüm sağlayacaktır.

Kumaş seçiminiz de önemli. Keten yerine daha çok yünlü, kadife, dokusu yumuşak kumuşları tercih edin.

Ev kokuları da sıcacık bir atmosfer oluşturmanız için bire bir… Evinizde su içinde kaynatacağınız tarçın çubukları hem hoş bir kokunun oluşmasına hem de içinizin ısınmasına neden olacak. Banyolarınıza da hoş kokulu sabunlar koyabilirsiniz.

 


Renklerin gücünü evinizin havasına sıcaklık getirmesi için kullanın. Kışın soğukluğunu anımsatan gri, mavi, koyu yeşil, kahverengi, füme gibi renkler yerine yazı anımsatan kırmızı, turuncu, pembe, sarı gibi sıcak renklere ağırlık verin.

Duvarlarınıza hareket getirmek için çiçek unsurlu tablolar asabilirsiniz. Ayrıca odalarınızdaki tek bir duvarı sıcak renklerle boyayabilir yine kırmızı tonlarının hakim olduğu duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz.

Bazen dekoratif unsurlar, bazen de kullandığınız renkler evinizin soğuk görünmesine neden olur. Bu yüzden kış aylarında metal objeler kullanmamaya çalışın. Aksesuarlarda doğanın gücünü kullanmaya çalışın. Doğal ahşap objeler, canlı çiçekler evinizde pozitif ve taze bir hava oluşturacaktır.

 Zeminlerinizde dokununca sıcaklık hissi veren yumuşak halılar ve minderler kullanın.

Evinizde yumuşak ışıklarla rahatlatıcı etkiyi en üst seviyelerde yaşayabilirsiniz. Bu etkiyi renkli ampullerle sağlamanız mümkün.

Aksesuar olarak kullanacağınız kokulu mumlar sizi yazın sıcak günlerine taşıyacaktır. Mum ışığının eve kattığı mistik, gizemli ve egzotik hava içinizi ısıtacak. Yine mumun ışıltı ve sıcaklığını yemek masalarınıza da yansıtabilirsiniz.

Kışın soğukluğunu unutmak ve baharı hatırlamak amacıyla pencere kenarlarınıza saksı çiçekler koyun. Hoş kokulu olanları tercih etmenizde yarar var.

Evinizin girişi yani tüm sevdiklerinizi karşıladığınız alan evin en muhteşem noktası olmalıdır. Evinize adım atan herkesi evinize hayran bırakmalısınız.

Duvarlarınız ve perdeleriniz aynı renklerde olursa hem güçlü bir hava yakalamış olursunuz hem de modern bir tarz yansıması olur.

Yemek masanızın ortasında aynı ton renklerde cam objeler kullanmanız harika bir düzenleme oluşturur.

Evinizde rahatlıklar birlikte huzur olmasını da istiyorsanız doğadan ilham alın. Bu sezon dekorasyon da çakıl taşları ve kuru çiçek dalları kullanmak oldukça popüler.

Evin salonuna kıyasla genelde daha küçük olan yatak odalarında bir renk yansıması yaratmak isterseniz, farklı ya da aynı tonlarda aksesuarlarla, yastıklarla bunu elde etmeniz mümkün.

Perdelerinizin canlı renkleri varsa abartılı olmayan desenler seçin. Bütün dikkati perdelere çekmek istemezsiniz.

Banyonuzda cam fanuslar içine yerleştirdiğiniz mumlarla banyo yapmaya bayılacaksınız. Sakın aynaları evinizden eksik etmeyin.

 

Haberler
 İmob 2013 için son çeyreğe girildi. İmob 2013 için son çeyreğe gi... devam
Klasik Mobilya'da Mission Farkı Klasik Mobilya'da Mission Fark... devam
Modern Mobilyanın 2013 koleksiyonu macitler mobilyadan... Modern Mobilyanın 2013 koleksi... devam
İç Mimarların Kendine Özgü Bir Tarzı Olmamalı İç Mimarların Kendine Özgü Bir... devam
Klasik Mobilyanın Lider Markası Asortie İle Samimi Bir Söyleşi Klasik Mobilyanın Lider Markas... devam
Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Köşe Takımı Alırken Nelere Dik... devam
Bütün Haberler
Son Eklenen Firmalar
ETİKET BULUTU

Mobilya

Modern Yatak Odası

Modern Yemek Odası

Modern Oturma Odası

Ofis Mobilyaları

Televizyon Üniteleri

Otel Mobilyaları

Genç Odası

Dresuarlar

İLETİŞİM BİLGİLERİ Adres : Masko Mobilyacılar Sitesi Yönetim Binası Kat:4 No:3 Başakşehir / İstanbul
Tel : +90 212 675 0642
Fax : +90 212 675 0641
Email : info@turkiyemobilyamerkezi.com


mobilya mobilya mobilya mobilya mobilya
Reklam Verin Kurumsal SSS


Copyright © 2010-2012 Türkiye Mobilya Merkezi bir Suite Ajans organizasyonudur. Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. (site map - rss)
E-Bülten Üyeliği Abone ol