mobilya ara
İMOB 2012 Mobilya Fuarı ihtişamlı bir törenle açıldı

İMOB 2012 MOBİLYA FUARI İHTİŞAMLI BİR TÖREN İLE KAPILARINI ZİYARETÇİLERİNE AÇTI!

Dünya'daki en büyük 3. mobilya fuarı olan  İMOB Mobilya Fuarı hedeflediği ziyaretçi sayısına ilk günden ulaştı. Görkemli bir açılış yapılan İMOB 2012 Mobilya Fuarı’ında seçkin firmaların ürünleri göz kamaştırdı. Küresel arenada faaliyet gösteren birçok firmayı tek çatı altında tüketiciler ile buluşturan İMOB, bu anlamda dünyanın tanınmış  mobilya fuarları arasında saygın bir konuma sahip.

 

 İstanbul’daki CNR Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuara Türkiye’nin her yanından gelen yerli ziyaretçilerin yanında, Yunanistan, Almanya, İngiltere, Fransa, İtalya, Rusya, Bulgaristan, Azerbaycan, İran, Özbekistan ve Suriye gibi ülkelerden de çok sayıda ziyaretçi katılıyor.

İMOB’da artık geleneksel hale gelen ve fuarda yoğun bir ilgi ile izlenen “İMOB TASARIM YARIŞMASI” her sene olduğu gibi bu sene de sonuçları açıklanmadan önce yoğun bir gündem oluşturdu. Hem ziyaretçileri hem de firma yetkililerini heyecanlandıran yarışmada mobilya sektörüne yön verecek hem görsel hem de fonksiyonel açısından dereceye giren ürünlere ödüller verilecek.

 

Yurt içinden olduğu kadar yurt dışından da yoğun ilgi gören İMOB 2012 için, Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde ve İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği organizatörlüğünde alım heyeti çalışmaları gerçekleştirildi. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Orta Asya ve birçok Arap ülkesinden de ziyaretçinin katılması bekleniyor.

 


Açılış töreninde konuşan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, “Bu fuarın yurt dışından da ziyaretçi alması, mobilyacılarımızın gerçekten işlerini iyi yaptıklarını gösteriyor. Fakat bunu yeterli görmüyoruz açıkçası. Daha fazla koşmamız gerektiğine inanıyorum. Çünkü bunu yapabilecek kapasitemiz var. Dünya’ya baktığımızda dünyanın 110 milyar dolarlık sadece ihracatta bir Pazar payı var. Biz bu yıl 2 milyar doları hedefliyoruz. Bizim bunun üstüne çıkma olanağımız mutlaka olmalı. Bunun yolunu tabiî ki sizler çok iyi biliyorsunuz. Yurt dışında daha fazla mağaza açmamız ve ürünlerimizi yurtdışında daha fazla tanıtmamız gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi ise, “Özellikle önümüzdeki şubat ayında inşallah yeni yatırım teşvik programıyla ilgili sayın bakanımızdan açıklamalar bekliyoruz. Bu açıklamada mobilya sektörümüzün de özellikle gerek ileri teknoloji gerekse bu konudaki yapılacak yeni yatırımların desteklenmesi en büyük isteğimizdir. Çünkü baktığımızda Türkiye’deki mobilya ihracatının şu anda bir kilogramı yaklaşık 4 dolara ihraç ediyoruz. Halbuki İtalya’nın şuanda bir kilogramını 10 ila 12 dolara ihraç ettiğini görüyoruz. O yüzden bizim kilogram başına satış fiyatını destekleyebilmemiz için hem yüksek teknolojiye hem de argeye yatırım yapmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Sektör temsilcilerine plaket veren İstanbul Valisi Sayın Hüseyin Avni Mutlu, beraberindeki heyetle fuarı gezdi. Firma yetkilileri ile sektörün son durumu hakkında fikir alışverişinde bulunan Hüseyin Avni Mutlu, daha sonra fuar alanından başarılar dilereyek ayrıldı.

Türkiye ve Dünya’da mobilya sektörüne yön veren ve sektöre dair gelişmelerin, yeniliklerin ve fırsatların sunulduğu, İMOB 4 Şubat Cumartesi günü saat 19:00’a kadar kapılarını ziyaretçilerine açık tutacak.

İMOB 2012’de sergilenen ürünlerin kategori başlıkları:
Ev Mobilyası
Oturma Odaları
Salon Takımları
Yatak Odaları
Bebek Odaları
Genç Odaları
Modüler Mobilyalar
Bahçe Mobilyaları
Ofis Mobilyalar
Banyo ve Mutfak Mobilyaları
Parke ve Kapı Modelleri
Aksesuarlar
Halı ve Perdeler
Kumaşlar
Sandalyeler
 

Haberler
 İmob 2013 için son çeyreğe girildi. İmob 2013 için son çeyreğe gi... devam
Klasik Mobilya'da Mission Farkı Klasik Mobilya'da Mission Fark... devam
Modern Mobilyanın 2013 koleksiyonu macitler mobilyadan... Modern Mobilyanın 2013 koleksi... devam
İç Mimarların Kendine Özgü Bir Tarzı Olmamalı İç Mimarların Kendine Özgü Bir... devam
Klasik Mobilyanın Lider Markası Asortie İle Samimi Bir Söyleşi Klasik Mobilyanın Lider Markas... devam
Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Köşe Takımı Alırken Nelere Dik... devam
Bütün Haberler
Son Eklenen Firmalar
ETİKET BULUTU

Mobilya

Modern Yatak Odası

Modern Yemek Odası

Modern Oturma Odası

Ofis Mobilyaları

Televizyon Üniteleri

Otel Mobilyaları

Genç Odası

Dresuarlar

İLETİŞİM BİLGİLERİ Adres : Masko Mobilyacılar Sitesi Yönetim Binası Kat:4 No:3 Başakşehir / İstanbul
Tel : +90 212 675 0642
Fax : +90 212 675 0641
Email : info@turkiyemobilyamerkezi.com


mobilya mobilya mobilya mobilya mobilya
Reklam Verin Kurumsal SSS


Copyright © 2010-2012 Türkiye Mobilya Merkezi bir Suite Ajans organizasyonudur. Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. (site map - rss)
E-Bülten Üyeliği Abone ol