mobilya ara
Son trend banyo tasarımlarında konfor ve rahtlık bir arada

 

EVLERİN KONFOR VE LÜKS KÖŞESİ BANYOLAR...

 

Genellikle evlerin en küçük bölümleri olmalarına rağmen, banyolar yaşantımızda en önemli mekânlarımızdandır. Ayrı bir yatak odası, çocuk odası, çalışma odası veya salon olmadan bir mekânda yaşanılabilir fakat banyosuz asla. Banyolar, yaşam alanlarında hatta en küçük mekânlarda dahi olmazsa olmazlardan biridir.


Banyo dekorasyonunun yerini belirlemek bir yaşam alanında en önemli faktörlerdendir. Banyo ve wc ıslak hacimli yerler olduklarından ayrıca kanalizasyon, havalandırma ve su tesisatının olması nedeniyle banyo materyallerinin yerinin belirlenmesi inşaat aşamasında hesaplanmalıdır. Bununla birlikte, banyonuzu mutlaka rahat edeceğiniz ve size huzur verecek bir tasarım ile donatmanız gerekir.

 Jakuzinin konumu ile lavabo uzaklığı, eşya dolabının konumu, aynanın büyüklüğü, ışıklandırma ve en önemlisi ise duvarların nasıl olacağı çok ince şekilde düşünülmeli ve size yer tasarrufa sağlayacak şekilde yapılmalıdır. Çoğu yaşam mekânlarında banyo ve tuvalet iç içedir. Böyle bir durumda tuvalet klozetinin konumunu çok iyi belirlemeli ve banyonun genel görüntüsüne zarar vermeyecek şekilde tasarlanmalıdır.


Banyolarda gözden kaçırılmaması gereken en önemli konulardan biri de havalandırma sorunudur. Havalandırmanın olmadığı durumlarda banyodaki nem duvarlarda deformelere, küf ve mantara, tuvalette ise tüm evi olumsuz etkileyecek kötü kokulara sebep olur. Onun için banyolara özellikle kuvvetli, ama bir o kadar da sessiz çalışan havalandırma cihazları konulmalıdır.

 


 

Banyo dekorasyonunun üç ana etken: Fonksiyon, rahatlık ve konfor.


İlk etapta, ihtiyaçlarımıza göre kullanılacak donanım listesini belirlemeliyiz. Banyoda  küvet veya duş, lavabo, klozet ve havlu kurutucusu olması gereken minimum donanımlardandır. Bunun haricinde isteğe ve mekânın uygunluğuna bağlı olarak, sauna ve spa merkezi, hamam gibi rahatlatıcı argümanları da ekleyebiliriz. Yine bunların yanında kozmetik dolabını da göz ardı etmememi gerekir.


Son yıllarda yapılan banyolarda, çamaşır makinesi, kurutma makinesi gibi eşyalar artık banyo dışına taşınmaktadır. Özellikle geniş dairelerde ayrı bir çamaşır odası yapılmakta bu da banyoların daha geniş ve ferah olmasını sağlamaktadır.

 

Haberler
 İmob 2013 için son çeyreğe girildi. İmob 2013 için son çeyreğe gi... devam
Klasik Mobilya'da Mission Farkı Klasik Mobilya'da Mission Fark... devam
Modern Mobilyanın 2013 koleksiyonu macitler mobilyadan... Modern Mobilyanın 2013 koleksi... devam
İç Mimarların Kendine Özgü Bir Tarzı Olmamalı İç Mimarların Kendine Özgü Bir... devam
Klasik Mobilyanın Lider Markası Asortie İle Samimi Bir Söyleşi Klasik Mobilyanın Lider Markas... devam
Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Köşe Takımı Alırken Nelere Dik... devam
Bütün Haberler
Son Eklenen Firmalar
ETİKET BULUTU

Mobilya

Modern Yatak Odası

Modern Yemek Odası

Modern Oturma Odası

Ofis Mobilyaları

Televizyon Üniteleri

Otel Mobilyaları

Genç Odası

Dresuarlar

İLETİŞİM BİLGİLERİ Adres : Masko Mobilyacılar Sitesi Yönetim Binası Kat:4 No:3 Başakşehir / İstanbul
Tel : +90 212 675 0642
Fax : +90 212 675 0641
Email : info@turkiyemobilyamerkezi.com


mobilya mobilya mobilya mobilya mobilya
Reklam Verin Kurumsal SSS


Copyright © 2010-2012 Türkiye Mobilya Merkezi bir Suite Ajans organizasyonudur. Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. (site map - rss)
E-Bülten Üyeliği Abone ol